Zavrieť

Porady

3 komentárov     zbaliť
veronikasad Posudok máš zo SP alebo z UPSVaR ako občan so zdravotným postihnutím ?
džes posudok mám zo UPSVaR,neviem ako je to zo SP
arizona TEMY som ti spojila. Pokracuj v tejto teme, nezakladaj novu temu ak odpovedas na otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    SP a UP vydáva rôzne posudky, podľa rôznych zákonov. Tým, že ti schválili ZTP preukaz na UP , neznamená automaticky, že máš nárok na ID zo SP.

    O ID môžeš požiadať na SP, a tam ťa prehodnotia na základe ich kritérií .. vid. príloha č. 4 zákona o soc. poistení http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...61725948,d.bGE

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Celiakia a invalidný dochodok
    Autor: peter, zaslané: 03.08.2010, 17:40:48
    dobrý deň, chcem sa Vás opýtať ako je to vlastne s invalidným dochodkom, jeho priznaním, či záleží len na ošetrujúcom lekárovi, ako sa vyjadrí v nejakej správe o chorobe, alebo je tento problém nejako podchytený v zákone. Jedná sa o celiakiu,ktorú asi pred rokom zistili mojej mame ktorá ma 54 rokov a už asi 15 rokov pracuje ako sanitárka v nemocnici, no táto choroba jej značne komplikuje výkon jej zamestnania. pri sposobe stravovania človeka ktorý trpí touto chorobou, dodržiavaním diét je podla mna výkon v zamestnaní ako je to jej dosť zťažený. ďakujem za odpoveď a prípadné rady

    Peter
    Autor: Sociálny poradca, zaslané: 03.08.2010, 19:25:38
    Odpoveď na otázku Dobrý večer,
    ak má niekto celiakiu, tak musí dodržiavať celoživotnú bezlepkovú diétu. Vaša mama si môže podať žiadosť o poskytovanie peňažného príspevku na zvýšené výdavky na diétne stravovanie. Celiakia je zaradená do skupiny č. I prílohy č. 5 k zákonu č. 447/2008 Z.z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Na základe právoplatného rozhodnutia o priznaní uvedeného peňažného príspevku môže požiadať o vydanie preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím. Nech sa Vaša mama prihlási do Klubu celiatikov a vymieňa si informácie aj s celiatikmi, ktorí musia dodržiavať bezlepkovú diétu a poradia jej aj rôzne recepty. Samotná celiakia nepodmieňuje priznanie invalidného dôchodku samotného. Popozerať si to môžte v prílohe č. 4 k zákonu 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
    http://www.pacient.infopacient.sk/in...a&strana=108&=

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    O invalidný dôchodok musíš požiadať Sociálnu poisťovňu.
    Aj keby ti posudková komisia SP priznala invaliditu viac ako 40 %, podmienkou pre uvolnenie výplaty ID je doba dôchodkového poistenia v závislosti od veku poistenca.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    alaya1
    asi nie je tak PC zrucny .
    ...nechcem do toho vŕtať, ale 32-ročný a v PC nezručný ? Ak by mal 60-70 rokov, to by som chápal, ale takto.......

    Mám 32 rokov a celiakiu už 7 rokov.Postihnutie mám na 50%,mám nárok na čiastočný invalidný dôchodok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.