Zavrieť

Porady

večer spomaluje internet

Zdravím Vás, mám takú otázku
Mám internet od orange-u =platím za 5mb/s ráno sa to ešte kolíše okolo tých 4mb no večer, okolo 5, 6hodiny mi net poriadne spomalí, nemám nič zapnuté - žiadné sťahovania ani nič podobné no pri meraní rýchlosti cez net dsl.cz mi to ukazuje priemernu rýchlosť pripojenia okolo 1Mb čo je hrozné, často to ledva načíta nejak stránku a aj tu na poradu to trvalo nejakú minútu kým sa to načítalo.. (rýchlosť pripojenia bola v tom čase okolo 512kb/s) teraz skočila na 1mb/s takže to občas poskočí ale nad 2 mb to už večer nejde, čo s tým? router mám asi rok (TP-link) takže v tom by nemal byť problém, mám im zavolať do orangeu alebo je chyba u mňa?

Dík za rady

Doplňam: po pridaní tohto príspevku so premeral znovu a naskočila rýchlosť okolo 4Mbit/s tak nechápem prečo to takto skáče..
Naposledy upravil pioter007 : 21.02.14 at 17:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lame166 je offline (nepripojený) lame166

    lame166
    Internet kolísa od mnoho faktorov-Výkonu počítača,zatažiteľnosti siete v daný čas,proceoru.RAM,kvality modemu.A aj Antivírus je dôležitý z firwallom+ počet aplikácií spustených počas surfovania na Nete.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pioter007 no neviem nakoniec čím to bolo ale prebehol som si celý PC antivírom (našlo mi to asi 10infiltrácií,) a odvtedy sa mi zdá že ide internet rýchlejšie, neviem či to mohlo byť tým ale celkom sa to napravilo, napr. teraz v nedeľu o 18:45 keď je sieť pomerne vyťažená (si myslím) tak mi ide net rýchlosťou 4mb/s (platím si za 5 mb/s) takže to nie je až také hrozné
    misoft Takže nie chyba internetu, ale bordel v PC.
    Hygiena, chlapče, hygiena - toť základ zdravia (i toho v počítači.......)
    lame166 Pekný večer.Naozaj chyba nieje v internete.Treba len dávať pozor na nastavenie internetu a počítača.Pravidelne prejsť rýchly test antivírom,poriadkom v počítači.napr friewal CC Cleaner.No tiež dávať pozor na nastavenie.Aj mobilné siete padajú,ak sú preťažené :-).A my si platíme aj to čo vôbec nevyužijeme.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Skús merať týmto: http://www.speedtest.net/ - vyber si server v Bratislave zo zoznamu - dsl.cz a dsl.sk nemerajú presne.
    Pre zaujímavosť: Skype zapnuté, VLC sledujem stream, firewall zapnutý, antivírus zapnutý:
    pioter007 nameralo mi to teraz 3,42mb/s download cez tento speedtest a cez dsl.cz mi ukazalo 3,40mb/s takže to až tak moc nepresne nemeria

    večer spomaluje internet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.