Zavrieť

Porady

Može 12 ročné dieťa cestovať vo vlaku samé bez doprovodu rodiča?

Prosím možem sa opýtať --- Može 12 ročné dieťa cestovať vo vlaku samé bez doprovodu rodiča? ---- Prosím odpíšte keď niekto viete ---- Ďakujem za porozumenie.
Naposledy upravil ivka70 : 16.04.16 at 20:08
Chobot A načo to zadávaš 3x????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Môže, ale...Skôr ako zákonom prikázané povinnosti rodiča by som zvažovala samostatnosť a rozumovú vyspelosť dieťaťa. Na akú vzdialenosť, za akým účelom, počet staníc, prestupovanie. Či dieťa dokáže zvážiť, správne vyhodnotiť možné riziká a vyhnúť sa im. Ak rodič odprevadí dieťa ku vlaku, ak dieťa cestuje 1 zastávku, ak odolá behaniu po vlaku, skúšaniu záchrannej brzdy, otváraniu dverí a okien za jazdy, ak vo vlaku cestujú slušní ľudia, z ktorých niekto je ochotný dozrieť na dieťa, ak sa nestane obeťou zlodeja alebo úchyla a v cieľovej stanici ho čaká stará mama, tak v pohode. Ak cestuje ráno do školy a poobede zo školy spolu so skupinou spolužiakov a dospelými z tej istej obce, tiež viac menej v pohode. Ak má dieťa orientačný nezmysel a muselo by prestupovať na veľkej stanici... no, nastupujú hororové scenáre, tak radšej nepúšťať dieťa samé.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    willma Olííí, dátum
    Dav Dajako to reinkarnovalo ...objavilo sa mi to ako prvé nezodpovedané, nepozerala som na dátumy
    Katy a R však aj terazky sa zíde
    kde sú tie "naše" časy - som 10 ročná bežne cestovala aj s prestupom (vlak - autobus) . teraz by som vnučku nepustila ..
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    A ty nemáš prsty a Google? Stačí si to prečítať v prepravnom poriadku železničnej spoločnosti Slovensko.

    http://www.slovakrail.sk/uploads/tx_...2014-02-06.pdf

    Alebo tu máš asistentku, ktorá ti to má vyhľadať?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Ja mu to upresním: článok B5
    Katarína Šašláková A nie je poradňa od toho, aby sa tu poradilo? O.o
    terezamaria Ty si vážne myslíš, že tu sú platení ľudia, ktorí budú googliť, keď si môže dotazujúci aj sám vygoogliť?
    kopretinka Katarína,a ty si si vôbec všimla,že otázka je stará dva roky??? to si sa teraz zobudila?
      zbaliť

    Može 12 ročné dieťa cestovať vo vlaku samé bez doprovodu rodiča?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.