Zavrieť

Porady

Kontrolny vykaz a ciastocny odpocet DPH z doslej faktury

Dobry den,
riesim nasledovny problem. Na fakture z telekomu mam internet aj TV. Do nakladov si davam len internet, tym padom si uplatnujem len pomernu cast DPH z faktury. Otazka je, ako ma byt tato faktura zadana v kontrolnom vykaze DPH, konkretne mi ide o polozky v sekcii B1, polozky 4,5 a 7, ked napriklad:
Internet: zaklad 15.00 EUR, DPH 3.00 EUR
TV: zaklad 18.00 EUR, DPH 3.60 EUR
Ma tam byt:
4 = 15.00 EUR
5 = 3.00 EUR
7 = 3.00 EUR
alebo
4 = 33.00 EUR
5 = 6.60 EUR
7= 3.00 EUR ?
Ak moznost 2, ako toto zadat v programe POHODA ?
Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pebbles je offline (nepripojený) Pebbles

    Pebbles
    takže po prvé to má byť v sekcii B2, nie B1 ....
    Má tam byť v stlpci 4 suma 33,- €; stlpec 5 6,60,- € a stlpec 7 3,-€
    do pohody do zadáš tak, že v položkách faktúry bude jeden riadok internet - do KV uvedieš B2 a druhý riadok bude TV - do KV uvedieš B2
    Naposledy upravil Pebbles : 24.02.14 at 08:11
    kudko Mam to asi v B2 (nemam teraz otvorenu pohodu). Nejako takto som to predpokladal, ale ked to tak zadam, tak do 4ky dostanem iba 15 EUR, nie celkovu sumu 33 EUR.
    Teda mam to zadane takto:
    Na hlavicke mam B2, na polozke internet mam B2, na polozke TV mam KV. Moze byt problem v tom B2 na hlavicke faktury ?
    Pebbles upravila som to....
    Ja som to skúšala všelijako a nakoniec som to robila tak, že v hlavičke mám KN a v položkách mám
    internet - členenie DPH - PD - členenie KV B2
    TV - členenie DPH - PN - členenie KV B2

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    V Manuáli ku KV na stránke Finančnej správy je uvedené takto:

    "3. Platiteľ dane prijíma v tuzemsku od platiteľov dane tovary a služby, pričom si daň z
    niektorých prijatých plnení môže odpočítať v plnom rozsahu, daň z niektorých
    prijatých plnení si nemôže odpočítať a daň z niektorých plnení kráti na vstupe
    koeficientom. Ako príjemca služieb vyplní KV?
    Príjemca služieb (platiteľ dane) uvádza v časti B.2 KV výšku odpočítanej dane, na ktorú má nárok. V prípade, že platiteľ dane nemá nárok na odpočítanie dane v
    plnej výške, uvádza odpočítanie dane upravené príslušným koeficientom. V
    prípade, že platiteľ dane nemá nárok na odpočítanie dane, údaje z týchto faktúr neuvádza v časti B.2 KV. "

    Teda ja si myslím, že keď nie je nárok na odpočet DPH, tak v KV sa tie položky vôbec neuvádzajú....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kudko No, lenze polozky do KV idu podla sadzby DPH. A v oboch pripadoch je tam 20%. Toto je v podstate zakladna dilema, nakolko ma napadaju dva scenare:
    1. TELEKOM ma v KV info zaklad 33.00 EUR, DPH 6.60 EUR, ja by som mal 15.00 EUR, DPH 3.00 EUR. Cize nesedia sumy pri kontrole cez cislo dokladu, stat ale o penieze neprisiel, pretoze ja som si uplatnil menej ako TELEKOM zaplatil
    2. TELEKOM ma v KV info zaklad 33.00 EUR, DPH 6.60 EUR, ja by som mal 33.00 EUR, DPH 6.60 EUR, uplatnene 3.00 EUR - toto mi pride logicke akurat neviem ci je to dobre z pohladu zakona (kedze tam logiku nehladam a neviem to dostat do pohody. Mna by sa mala asi tykat ta 2 veta, teda: "V prípade, že platiteľ dane nemá nárok na odpočítanie dane v
    plnej výške, uvádza odpočítanie dane upravené príslušným koeficientom". Potom ale asi riesenie 2 je spravne. Alebo ?
    Pebbles ja to robím tiež prípad 2 ako píšeš ty, kudko... skús si to nahodiť do pohody ako som písala...
    Internet - typ DPH - PD, KV - B.2
    TV - typ DPH - PN, KV - B.2
    vynikajúco je to vysvetlené v pomocníkovi v časti podv. účto - členenie KV - príklad k sekcii B.2. (je tam príklad k 20 % nedaň. nákladov PHM)
    bea A nebude to skôr takto:
    V prípade, že platiteľ dane nemá nárok na odpočítanie dane, údaje z týchto faktúr neuvádza v časti B.2 KV. ?
    Teda uvádza sa len časť, ktorá je odpočítavaná a teda tak, ako uvádzaš v 1. bode - 15 + 3 ?
    uko aj ja to riešim v alfe. tiež mám len 3 možnosti- možno odpočítať DPH, nemožno alebo koeficient. toto ale nie je koeficient. myslela som, že dám len tú časť, na ktorú mám nárok.... aj keď to potom nebude sedieť s tým, čo v KV vykáže telekom....
    Pebbles základ dane celá suma na faktúre, DPH celá suma na faktúre a výška odpočítanej dane je iba časť na internet....
    ak nie je nárok na odpočet vôbec, tak vtedy sa to do KV neuvádza vôbec....
    kudko bea, lenze to je na jednej fakture. Z pohladu programatorskeho mi logicky prijde verzia 2, lebo inak by som nevedel skontrolovat ci mi sedia sumy na vyslej fakture telekomu a mojej doslej fakture. Ale ako vravim, logiku v zakonoch nehladam. Hladam len spravne riesenie. Uz som si zavaril tym, ze som vcera podal DP a KV podam az dnes
      zbaliť

    Kontrolny vykaz a ciastocny odpocet DPH z doslej faktury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.