Zavrieť

Porady

Chybné Ič DPH zo zahraničia

ahojte
poradite ako postupovat v pripade, ked je na fakture z AT 31.01.2014 (sluzba)
na RCH nespravne uvedene IC DPH nasho dodavatela?

vsade uvada ze miesto zdanitelneho plnenia je Slovensko, ze sluzba podlieha RCH, pricom ale uvedene IC DPH rakuskej fi nie je spravne ...

ako postupovat? zdanit sluzbu a nepytat si narok na odpocet kym nemam spravne fakturacne udaje..alebo urobit RCH tak ako je? kedze na dodanu sluzbu maju byt podrobne vedene zaznamy o dodanych sluzbach...?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    turtla je offline (nepripojený) turtla

    turtla
    zadali ste pri overeni rakuskeho IC DPH na zaciatku pismeno "U"? stretla som sa s tym, ze sa na to zabuda ...
    srska správna pripomienka. prefix je ATU+8 číslic
    andreaoa ano ano dnes mi dodavatel z rakuska napisal, ze sa ospravedlnuje, ze mu prideluju prave nove DIC...

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Predpokladám, že služba bola poskytnutá na uskutočňovanie Vašich zdaniteľných plnení.
    Služba podlieha zdaneniu v SR, máte povinnosť odviesť DPH . Právo na odpočet Vám vzniká ak daň uplatníte podľa §49 odst 2.b (t.z. uvediete v daňovom priznaní). Toto právo si môžte uplatniť (odpočítať daň) podľa §51 1.b. ak ju uvediete v "záznamoch" o prijatých službách tak, ako to ustanovuje §70. Nemusíte mať dokonca ani faktúru. Preukazovanie takto dodanej služby na účely uskutočňovania Vašich zdaniteľných plnení je na Vás.
    andreaoa dakujem, spoliehala som sa prave na tu evidenciu v zaznamoch, dakujem

    Chybné Ič DPH zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.