Zavrieť

Porady

Storno faktúry z r.2011 - DPH a daň z príjmu

Prevzala som spoločnosť, ktorá mala ešte v 07/13 miestne zisťovanie ohľadne jednej vystavenej faktúry, kde sa zistilo, že faktúra bola vystavená neoprávnene, tovar sa nedodal. Šéf mi teraz káže tú faktúru vystornovať. Mám urobiť storno s dátumami z r.2011 a dať dodatočné DPH za pôvodné obdobie? Čo s daňou z príjmu? Zníženie výnosov dám za túto faktúru do r.2013, kedy sa to zistilo, ako nedaňové zníženie výnosov? Prosím pomôžte, mám takýto prípad prvý krát a vôbec neviem, čo s tým. Ďakujem.
Naposledy upravil Lissa : 25.02.14 at 09:20 Dôvod: Posúvam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Dodatočné DPH sa dáva dozadu najviac za obdobie 12 mesiacov, zvlášť ak si chcete daň.povinnosť znížiť. Bola tá faktúra odberateľom aj zaplatená?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lissa Ospravedlňujem sa, že sa ozývam tak neskoro, práve som sa vrátila so lekára s antibiotikami.
    V r.2011 bolo viac dodávok, na túto bola vystavená preddavková faktúra, a tá bola aj uhradená, nasledne bola vystavená riadna faktúra k úhrade. Tovar nakoniec dodaný nebol. Ďalšiu dodávku, ktorá bola realizovaná, už odberateľ uhradil o čiastku predchádzajúcej faktúry menej a tak to zostalo doteraz.
    Lissa Ešte upresňujem, že nebola daňová kontrola, tá bola u odberateľa, u nás bolo iba miestne zisťovanie.
    Orsz Takže Vám visí aj nedoplatok v tej časti sumy, v akej nebol tovar dodaný.... A ešte sa spýtam, vy keď ste mali zúčtovaný predaj tovaru, mali ste ten nákup tovaru aj v nákladoch? (teda papierovo bol vyskladnený?). Inak by som to vysporiadala keď tak až teraz aktuálne, resp. ešte v decembri 2013 - urobili by ste dobropis na ten tovar - Vám by sa však vrátil na sklad ... A tiež by som sa spýtala toho odberateľa ako naložila daňová kontrola s tou faktúrou ...
    Lissa Veľmi pekne ďakujem za vašu pomoc, moc si to cením. Zistím ako to bolo s tovarom a tiež záver kontroly.
    Lissa Konečne sa mi podarilo spojiť s odberateľom, kontrola mu túto DPH dorúbila. Šéf nalieha na vystavení storno faktúry (dobropisu?) ku koncu roka 2013. Podám dodatočné daňové priznanie za 12/13, alebo mám podať spätne k 06/11, kedy bola vystavená pôvodná faktúra? Môžem zníženie tržieb účtovať do výnosov, alebo to môže byť v r.2013 už len nedaňový?
      zbaliť

    Storno faktúry z r.2011 - DPH a daň z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.