Zavrieť

Porady

dovoz tovaru z Číny-vzorky

cena za vzorky z číny je 30eur a poplatok 15eur. Vie niekto ako účtovať vzorky a ako poplatok? vzorky účet 501 a poplatok na poštovné účet 501 s analytikou poštovného? Alebo spolu ako spotrebu vzoriek aj s poštovným?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Ja osobne by som účtovala ten poštovný poplatok ako vedľajší náklad k vzorkám t.j. ako súvisiaci náklad s obstaraním vzoriek. Keby to bola napr. doprava tých vzoriek tiež by to vstupovalo do ceny vzorky. Všetky náklady súvisiace s obstaraním vždy účtujem k obstarávanému materiálu.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Ten poplatok 15€ bol zaplatený službe West Union a 30€ do Číny. Tak by si vystavila výdavkový PD na Čínu v hodnote 45€-ako vzorky do spotreby? Ď.
    Žanet Áno tak a do poznámky by som si uviedla, že poplatok vstupuje do ceny vzorky ako súvisiaci náklad. Pravdepodobne sklad účtujete spôsobom B.
    maped OK. Ja mám vlastne len potvrdenie pre zasielanie peňazí pre meno a priezvisko prijímateľa a dole je potvrdenie W-union poplatok.
    Platené je to 21.11.2013 a potom mám potvrdenie zmeny pre klienta-zmena prevodu 22.11.2013- ani neviem ktorý dátum je teraz správny.
    Dám VPD bez mena len vydané Čína-alebo dám aj meno toho prijímateľa? Ď.
    Žanet No počkaj teraz ma trochu metieš. Kedy boli vzorky dodané? Teraz to chápem tak, že ste 21.11.2013 uhradili preddavok na dodávku. Potom ešte nemôžeš účtovať na nákladové účty, ale ako o preddavku 314. Až po dodávke vzoriek to bude náklad. Ja by som použila dátum 21.11.2013 kedy vám skutočne ubudlo z pokladne.
    maped nebol to preddavok, len mi klientka dodala aj potvrdenku, kedy peniaze boli prevedené na USD menu v krajine určenia. Už som z toho jeleň. Mám len takú potvrdenku z express servis vyplnenú. Ani neviem či to nejako neuhrádzala cez mobil, ale v bankových výpisoch má aj PAY PAL a toto tam nefiguruje tak som to dala do pokladne. Ď.
    Žanet No nezávidím. Výdavkový doklad vystav na pani klientku, keďže pravdepodobne platila z osobného účtu a daj jej podpísať prevzatie hotovosti veď peniaze z pokladne nemôžu len tak odísť musel ich niekto prevziať a v číne to určite nebolo. Týmto dokladom jej budú vlastne vrátené osobné finančné prostriedky A keďže to chce mať v nákladoch na základe dokladov ktoré ti poskytla zároveň tam dopíš, že súhlasí so zaúčtovaním.
      zbaliť

    dovoz tovaru z Číny-vzorky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.