Zavrieť

Porady

Náhrada mzdy pri DPN sa vypláca za každý kalendárny den, alebo len za dni ktoré som mal pracovať ?

Pracujem na tzv " dlhy / kratky tyzden ", ked som na DPN, tak nasa HR managerka a zaroven mzdarka, vyratava nahradu mzdy pocas trvania DPN za prvých 10 dní len za tie dni, ktoré som mal pracovat a nie za kazdy kalendárny den počas trvania DPN. Takze ked som bol na DPN cez moj krátky tyžden (mal som pracovat len stredu a štvrtok.) a moj listok od lekara bol na obdobie od pondelka do nedele, teda 7 kalendarnych dni, mal som v mzde vyplatenu nahradu mzdy len za 2 dni. Ako je to správne ? Ked som ju upozornil na to, ze podla mojich informacii, sa má preplacat kazdy kalendárny den povedala, že ona urcite pozna zakony lepsie, ako ja a nemam sa jej do toho pliest. Moc jej neverím, lebo napriklad tohto roku sme podpisovali "Vyhlasenia na uplatnenie nezdanitelnej casti zakladu dane. . ." na tlacive za rok 2012/2013 a podla mojich infromacii je uz nove na rok 2014. Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Náhrada mzdy pri DPN, aj nemocenské sa vypláca za kal.dni.
    Postup zamestnávatela nie je správny.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 7
    Poskytovanie náhrady príjmu

    (1) Náhradu príjmu poskytuje zamestnávateľ.

    (2) Náhrada príjmu sa poskytuje za kalendárne dni od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najdlhšie do desiateho dňa dočasnej pracovnej neschopnosti.

    www.zakonypreludi.sk/zz/2003-462

    Náhrada mzdy pri DPN sa vypláca za každý kalendárny den, alebo len za dni ktoré som mal pracovať ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.