Zavrieť

Porady

Aké výdavky môžem uplatniť na kúrenie (plyn) pri prenájme nehnuteľnosti -> časť rodinného domu ?

Časť RD mám v prenájme ako obch. miestnosti . Podľa toho mám zvýšenú aj daň z nehnuteľnosti (údajne to sa nesmie odpísať !?). Ale čo s kúrením ? Dom má ústredné kúrenie. Už 40 rokov chodí ročná faktúra na plyn v apríli . Posledná je: apríl 2012 - apríl 2013 . Ako by sa mala vypočítať "odpísateľná položka na ÚK" za celý rok 2013 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    ja by som spotrebu plynu rozpočítala na m2 a podľa prenajatej plochy vyčíslila príslušné náklady za nájomné priestory...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    melindas64 čistá logika ! aj ja "plánujem" to takto spraviť ...Ale ! faktúra -> čo je "preukázateľná "-> je apríl 2012 - apríl 2013 ! Tj za rok 2013 mám "preukázateľne" len 4 mesiace (resp. ďalej od mája 2013 do dec. 2013 len zaplatené zálohy). Ak jednej kontrolórke ústredie povie, že 2x2 = 7 , všetci môžme mať argumentov koľko chceme, 2x2 bude 7 ! (žiaľ mám skúsenosti aj SOI aj ŠEI)
    JAJA11 v podvojnom účtovníctve sa tvorí rezerva, v jednoduchom sa účtuje o tom čo sa zaplatilo v príslušnom roku, takže záleží aj od toho ako o tom účtujete..... ale ak si zvolíte systém, ktorý budete stále používať, nemôžu to napadnúť....
    melindas64 mám len obyčajnú "evidenciu", žiadne účtovníctvo ! Ja som riadne zamestnaná, len mám obch. miestnosť prenajatú. Už viem, že daň z nehnutelnosti by sa nemalo odpísať, ale energiu môžem. Len ako , aby to nemohli napadnúť ? Elektrika je čistá, je samostatný elektromer. Ale čo s kúrením ?
      zbaliť

    Aké výdavky môžem uplatniť na kúrenie (plyn) pri prenájme nehnuteľnosti -> časť rodinného domu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.