Zavrieť

Porady

Čo robiť pri zadržiavaní cudzej veci ?

Mám taký problém, kúpila som notebook na splátky, platím ho ja ale má ho v držaní môj bývalý priateľ a odmieta mi ho vydať, taktiež má po sťahovaní u seba majetok patriaci mojej babke - kuchynský riad, hrnce, žehličku, malé spotrebiče a množstvo ďaľších vecí ktoré nepatria jemu, ale patria mne a mojej rodine. Žiadnu z vecí mi nechce dobrovoľne vrátiť, vyhovára sa na to že počas doby kým som nemala prácu ma živil - kupoval mi jedlo. Chcem sa opýtať čo mám robiť, respektíve ako to mám robiť. Skúšala som s ním jednať aj ústne aj písomne aj slušne a potom menej slušne, 2 mesiace sa mu vyhrážam žalobou.. Mám právo podať žalobu na vrátenie vecí ku ktorým nemám žiadne dôkazy že sú moje ? Väčšina z toho čo má u seba po mojej babke je 40 rokov staré a neexistujú k tomu žiadne dôkazy že patria nám okrem výpovdi mojej, maminej a babkinej. Viete mi prosím niekto poradiť ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    lenusikb Mam kopiu kupnej zmluvy z obchodu - blocek a papiere o splatkovom predaji na moje meno. Originaly ma on a nieje ochotny mi vydat nic. Ani papiere akekolvek a uz vobec nie od notebooku. Bohuzial co sa tyka babkinho majetku ten nemam ako dolozit. Iba svedectvami. Bude to stacit ?

    Čo robiť pri zadržiavaní cudzej veci ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.