Zavrieť

Porady

Znova povinná pracovná zdravotná služba - pre všetky firmy????????

Tam-tamy hlásia, že sa znova schyľuje k povinnej zdravotnej službe. pre všetky firmy, aj pre živnostníkov.

Naozaj si už musíme nechať po hlave skákať?
Nestačí, že budeme platiť licencie, pribúda nám práca, hlásenia, ďalšie poplatky....
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
To : flector : Veď ja vôbec nepíšem, že by konateľ nemohol vykonávať závislú činnosť. Vôbec si ma nepochopil o čo mi išlo. Podstata je chápanie funkcie konateľa v súvislosti s obchodným zákonníkom. Konateľ je osoba, ktorá za spoločnosť koná, nemyslím pracuje a to je rozdiel) Je jasné, že môže aj pracovať na základe xx druhov zmlúv. To je ale môj názor. Budem rada, keď ešte aj niekto iný sa k tomu vyjadrí. Nemám ani ja chuť vyhadzovať do luftu peniaze, ale takýto je náklad je daňovo uznateľný, no pokuta bohužiaľ nie. A ten náklad je menšia položka ako event. pokuta.
Naposledy upravil Economic : 02.01.15 at 08:24 Dôvod: preklep
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A platí vlastne to, že povinnú zdravotnú službu môžu zabezpečovať pre zamestnávateľov aj bezpečnostný technici ak získajú na to oprávnenie?
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...ala-byt-draha/

Lebo podla toho článku v novinách to tak draho nevýjde, určite menej ako pokuta .
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Xanti
A platí vlastne to, že povinnú zdravotnú službu môžu zabezpečovať pre zamestnávateľov aj bezpečnostný technici ak získajú na to oprávnenie?
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...ala-byt-draha/

Lebo podla toho článku v novinách to tak draho nevýjde, určite menej ako pokuta .
nuž, ak sa nemýlim, tak som doteraz videla najmenši paušál 100€/rok u malej firmy. Co je cca 8€ za zamestnanca na mesiac. A nie ako sa tam píše - ak mám zaplatiť za oboch zamestnancov 7€ za rok, ok. Len neviem, kde. A to nie sú všetky náklady - ďalšie prehliadky. Už dnes sa u nás pomaly nedá dostať na očné ...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dáši,
ja som hľadala poskytovateľov teraz na nete a nič som nenašla. Takže neviem posúdiť ceny. Len ten článok som našla, musím sa bezpečáka opýtať či má aj na to oprávnenie.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

tu máš zoznam
3 0
maria.removcikova maria.removcikova
zdravím, neviete aký je reálny stav o tej pracovnej zdravotnej službe? Lebo platí už od 1.1.2015 a ja si myslím, že stále ju nemá viac než 80% ľudí čo ju má mať. Čítal som niečo že už kontrolóri naháňajú ale žiadne ďalšie náznaky..
Naposledy upravil ivka70 : 01.11.15 at 10:31 Dôvod: skryta reklama
0 3
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

prestaň už s tou samoreklamou
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať