Zavrieť

Porady

Može byť na schodzi SVB odhlasované,že ročné vyučtovanie FOUP bude podanné ústne na schodzi?

Vraciam sa k téme ročného vyučtovania.Včera bola schodza,kde som opätovne,žiadala vyučtovanie vysvetlenie prečo nemám vyučtovanie za šryri roky.Schodza sa týkala výsledkov hospodárenia FOUP.Bolo mi povedané,ak si kúpim toner,papier zaplatím učtovníčku,tak mi to môžno nejaký somár urobí.Následne členka rady dala hlasovať o tom či mi majú dať takéto písomne vyučtovanie,kedže všetkých stačí ústne,samozrejme boli všetci proti.Môžu vobec hlasovať.?Sme malé spoločenstvo,12bytov tri neobývané,vačšinu tvorí rada.Coho sa také vyučtovanie týka ak každý byt má vlastné kúrenie na tuhé palivo,na teplú vodu má každý bojler,napriek tomu predchádzajúca predsedníčka dávala každý rok,výsledok o hospodárení.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

  Mária27
  Ak nerozúčtovávate úhrady za plnenia a teda nerobíte jednotlivým bytom zúčtovanie záloh (preplatky / nedoplatky), stačí vyúčtovať fond opráv - prijaté / vydané.
  Som toho názoru, že stačí informácia na zhromaždení.

  zákon o vlastníctve bytov a NP
  § 7b
  (3) Spoločenstvo je povinné najneskôr do 31. mája nasledujúceho roka predložiť vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome správu o svojej činnosti za predchádzajúci rok týkajúcej sa domu, najmä o finančnom hospodárení domu, o stave spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, ako aj o iných významných skutočnostiach, ktoré súvisia so správou domu. Zároveň je povinné vykonať vyúčtovanie použitia fondu prevádzky, údržby a opráv, úhrad za plnenia rozúčtované na jednotlivé byty a nebytové priestory v dome. ...
  Helinka14 takže info prečítané ako to bolo u nás..prerabka elektriny 10200ňeur,prevádzka bytovky -vyše 400 eur je v poriadku?Keby sa nejednalo o takú vysokú sumu,beriem,ale takto ako môžem a nemusím veriť.Nakoľko bolo oznámené aj krádež z účtu 1800eur,vraj to vybral bývalý podpredseda,osobne si myslím,že malo ísť hneď trestné oznamenie,nie obviniť niekoho kto je už vyše roka v zahraničí..no neviem ,ale dakujem za názor vážim si každý jeden.
  Mária27 V zadaní píšeš o vyúčtovaní -tam by ti také veci aj tak neuvádzali. Ako spoluvlastníčka máš však právo hocikedy do spisov nahliadnuť.

  Može byť na schodzi SVB odhlasované,že ročné vyučtovanie FOUP bude podanné ústne na schodzi?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.