Zavrieť

Porady

Bránenie styku s dieťaťom a mojou priateľkou

Dobrý deň,

chcem sa spýtať či má moja ex právo na to aby mi bránila v styku so synom, keď si pre neho prídem v súdom určený čas aj miesto so svojou priateľkou. V rozsudku bolo písané že mám právo sa s ním stretávať v sprievode matky príp. nou poverenej osoby. Ohánajú sa tým že moja priatelka nie je pokrvná príbuzná tak že pokial tam budem chodit s nou malého mi nedajú. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Byvala manzelka sa riadi podla toho, co bolo urcene sudom. Ak tam, tvoja priatelka nie je menovana, tak ona ani nema povinnost ti ho dat. Nechapem, naco provokujes, ked chces velmi vidiet svoje dieta, dodrzuj rozsudok sudu a budes spokojny ty, aj matka diatata.Propadne mozes poziadat sud o to, aby pri styku s dietatom mohla byt aj tvoja priatelka, tak potom to musi akceptovat aj jeho matka.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Llívia V rozsudku nie sú určení ani ľudia, s ktorými sa stretáva vonku. Aj to podľa teba môže matka použiť ako dôvod na bránenie v styku s dieťaťom?!
    Peggynka Píše,že len v sprievode matky,resp.ňou poverenou osobou-to má v rozsudku,takže bez nej žiadna stretávka.
    Llívia Peggynka, odporúčam najskôr prečítať, čo som napísala, potom reagovať.
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Nepíšeš, koľko má vaše dieťa rokov, či sa vieš o neho postarať sám, alebo iný dôvod. Ani jednému z vás nejde o záujem dieťaťa, ale o súperenie kto
    z koho. Ty provokuješ a žena sa ti mstí, z dieťaťa si robíte fackovacieho panáka. Slušní a milujúci rodičia nepotrebujú rozhodnutia súdu.

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    Samozrejme že nemá právo brániť Vám v styku a ak tam chodí aj Vaša priateľka je to iba na prospech dieťaťa - vytváranie zdravého prostredia pre vývoj dieťaťa. Vaša priateľka ani nemôže byť určená v rozsudku súdu, keďže nebola účastníkom konania.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 o prospesnosti a zdravom prostredi by som nepisala, ak nepoznam pomery.
    Bednarova J Vplyv ženy pri výchove, či už v postavení nevlastnej matky je ( pokiaľ sa k dieťaťu nespráva ako skutočná macocha vždy prospešné ) . Okrem toho som chcela uviesť , že styk otca s dieťaťom je právne vymožiteľný.
    alaya1 ...asi vedeli, preco to tam napisali "rozsudku bolo písané že mám právo sa s ním stretávať v sprievode matky príp. nou poverenej osoby".
    hena22 Myslím si, že čím skôr matka akceptuje novú priateľku bývalého, tým rýchlejšie pomôže dieťaťu zvládnuť novú situáciu. Pokiaľ otec nie je asociál, nemá význam pripraviť dieťa o "mužský" vzor. Ale otec by tiež mohol byť ústretový a nenútiť tie dve ženy - rivalky stretávať sa spolu.
    korela Mužský vzor je dôležitý, ale podľa toho aký. Príliš málo informácií o aktéroch, ani vek dieťaťa nie je uvedený. Alaya1 pred tebou to napísala veľmi zrozumiteľne. Je to uvodzovkách.
    K dieťaťu mojej kolegyne sa nemohol bývalý manžel ani priblížiť. Keďže podrobne poznám prípad, bolo to opodstanené. Mal sedieť niekoľko rokov, jednak brat pracoval vtedy U dvoch levov, i tak dostal nižšiu sadzbu, ale hlavná pointa, že sa dostal von z väzenia na základe Havlových amnestií po roku. Takže si od neho oddýchli iba na rok. Toľko k spravodlivosti.
    Peggynka Ja som sa nikdy nesúdila,ale viem,že spravodlivosť na súde nenájdem (možno právo,ale nie spravodlivosť).A potvrdil mi to aj môj známy (právnik),nerád síce,ale nakoniec uznal,že mám pravdu.Procesná chyba=vrah na slobode?!
    Otec by si mal uvedomiť,že jeho priateľka je dôvodom na obštrukcie a vynechať ju zo stretávok s dieťaťom.V týchto prípadoch je to len trucpodnik dospelých,na ktoré dopláca dieťa.A pokiaľ dieťa nechodí do otcovej domácnosti,tak vplyv jeho partnerky nie je podstatný.
    hena22 Však predpokladám, že hovoríme o bežných ľuďoch, nie vrahoch a asociáloch. Pokiaľ je otec pre dieťa prínosom, mala by matka dať prednosť jeho záujmu pred svojim ukrivdeným egom. Ak je dieťa úplne maličké a naozaj sa musia stretávať len v prítomnosti matky, netlačila by som tam tú druhú ženu. Ale možno to je úplne inak a aj mamička má nejaké to maslo na hlave
    Peggynka Ja som to uviedla ako extrém,ale viem,že takto to chodí...
    alaya1 problem riesil aj v tejto teme - Obmedzovanie styku so synom - je to male dieta, pritomnost priatelky nie je podla mna ziaduca.
    Dav Ak otec odišiel od rodiny kvôli priateľke, tak sa matke nečudujem. A keď je styk s dieťaťom upravený o podmienku " s matkou" ...
    alaya1 Dav -Mas uplnu pravdu.
      zbaliť

    Bránenie styku s dieťaťom a mojou priateľkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.