Zavrieť

Porady

Môžem určiť podmienky užívania majetku v mojom vlastníctve, otcovi???

Pozemok mám vo svojom vlastníctve dva roky a neustále som obmedzovaná otcom, ktorý vlastníkom nie je a ani nikdy nebol, taktiež poškodzuje pozemok a robí si tam skladisko. Je možné mu zakázať aj vstup na pozemok v takomto prípade.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nie je treba zakazovať vstup. Je to predsa tvoj pozemok a nikto cudzí bez tvojho povolenia tam nemôže vstupovať. Takže ak si mu to nedovolila, on tam už má zákaz vstupu.

    Ak tam má nejaké veci, vyzvi ho písomne na ich odstránenie s upozzornením, že ak tak neurobí, dáš ich odstrániť ty. Pristavíš kontajner a dáš ich odviezť na smetisko.

    Ak chceš byť tvrdšia, môžeš to urobiť aj súdnou cestou - v takom prípade súd mu nariadi odstrániť jeho veci z pozemku. Ak tak neurobí, môžeš to zase urobiť ty s tým, že ti bude povinný náklady uhradiť.

    Prečo ten pozemok neoplotíš?

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    áno môžete učiť aj otcovi podmienky užívania majetku vo Vašom vlastníctve, napr.: zmluvou o určení podmienok užívania majetku, inak tiež nájomnou zmluvou

    Môžem určiť podmienky užívania majetku v mojom vlastníctve, otcovi???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.