Zavrieť

Porady

Preddavky na daň z príjmov pri prenájme ?

Prosím Vás - pri prenájme platenie preddavok FO je rovnaké ako pri platbe preddavkov živnostníkom?
Teda ked vysla dan z prenajmu FO 4000 e - tak 1.preddavok bude do 30.6. 1000e, 2.Preddavok do 30.9 1000e, 31.12. 1000 e, 31.3.2015 1000 e?
aky uviest pri preddavu VS?
dakujem velmi za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno, je to tak, iba výpočet je trochu iný......
    postupuješ podľa § 34 ZDP......
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tibor1000 ako iný výpočet prosím? keď si pozerám §34 Z o DzP, odst. 2 - píše sa že štvrťročné preddavky ku koncu kalendárneho štvrťroka -takze mi to vychadza že to mám správne,či prečo to mám zle? dakujem
    kn-alka Aj podľa mňa to máš dobre, Tibor.... 1/4 z dane každý štvrťrok počnúc od 2Q/14 do 1Q/15
    tibor1000 dakujem
    Mila123 prepočítavajú sa, podľa § 34 ods.5 ZDP.....
    tibor1000 no praveze pri príjmoch z prenájmu nemá daňovník nárok na odpočitateľnu položku na daňovníka,takze nemyslim zeby sa preddavky mali prepočítavať po znížení o nezdaniteľnú časť dane..?
    M3G Ale je to tak. Aj keď nemá daňovník(prenajímateľ) nárok na odpočítateľnú položku, aj tak postupuje rovnako ako živnostníci. T.j. pri výpočte preddavkov zohľadní odpočítateľnú položku, vypočíta predpokladanú daň a následne aj preddavok.
    Vždy to tak bolo a nemám informácie, že by sa to v roku 2014 zmenilo.
    Mila123 nezmenilo sa nič, § 34 ods. 5 nebol predsa novelizovaný.....
    platí to tak ako je v zákone, na školení sme prepočítavali preddavky s metodičkou FS SR
      zbaliť

    Preddavky na daň z príjmov pri prenájme ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.