Zavrieť

Porady

pracovná zmluva a ukončenie pracovného pomeru počas zastupovania materskej a rodičovskej dovolenky

Dobrý deň,

Hľadala som tému s podobným problémom, ale keďže som nič nenašla, zakladám novú.

Potrebovala by som poradiť ohľadom pracovnej zmluvy a ukončením pracovného pomeru počas zastupovania materskej a rodičovskej dovolenky.

22.12.2011 som podpísala so zamestnávateľom zmluvu na dobu určitú od 1.1.2012 do 31.12.2012. Od 1.1.2013 som pokračovala v zamestnaní. Ak to chápem správne, zmluva sa mi automaticky zmenila na zmluvu na dobu neurčitú, keďže som pracovala ďalej s vedomím zamestnávateľa. 7.3.2013 mi však dal zamestnávateľ znova podpísať dohodu (dohoda o zmene pracovných podmienok § 54 ZP, zastupovanie počas materskej a rodičovskej dovolenky), že moja zmluva je iba na zastupovanie počas materskej dovolenky.
Moje otázky:

1, moja pracovná zmluva má číslo xx/yyy/10. Dohoda zo 7.3.2013 sa však odvoláva na zmluvu s číslom xx/yyy/11. Je teda táto dohoda platná alebo nie?

2, mám možnosť zmeniť zamestnanie, kde však odo mňa chcú aby som nastúpila už 1.4.2014. Aké mám v mojom konkrétnom prípade možnosti ukončiť súčasný pracovný pomer a nastúpiť do nového zamestnanie ak mi zamestnávateľ odmietne podpísať skončenie pracovného pomeru dohodou?

Ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. ak si tu dohodu podpisala, je platna ... 10 a 11 by sa povazovalo aj pri spore za administrativnu chybu. Predpokladam, ze 11 ti predlzili zmluvu na dobu neurcitu, kedze to vyplyvalo zo zakona.

    2. jedine dohodou o ukonceni PP k 31.3.2014, s ktorou musi zamestnavatel suhlasit

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1. napíš na akú zmluvu sa odvoláva, lebo máš len jednu
    2. ak chceš odísť, tak jedine dohodou alebo výpoveďou.

    pracovná zmluva a ukončenie pracovného pomeru počas zastupovania materskej a rodičovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.