Zavrieť

Porady

Preukazatelné zaplatené poistné na sociálne poistenie

Prosím Vás poradíte mi? vyplnujem danové priznanie typ B a nie som si istá akú sumu mám dať do kolónky - preukazatelné zaplatené poistné na socialne poistenie....mám tam spočítať sumy ktoré som za celý rok 2013 zaplatila do SP aj so sumami ktoré som zaplatila za dohodárov???ide mi o to že niektoré sumy nemám vo výdavkoch nakolko som ku koncu roku zrušila zivnost a ostatné odvody som zaplatila až po ukončení živnosti....dakujem pekne za každú radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Uvádzaš len zaplatené poistné za živnostníka. To je DP živnostníka, nie dohodárov.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AdrianaDk Ďakujem pekne za odpoved...ešte sa chcem spýtať mám tam uviesť zrátané všetky sumy za rok 2013 aj tie čo som platila po ukončení živnosti? asi ano že? dakujem
    Tweety áno, všetky
    AdrianaDk ďakujem pekne za odpoved
    veronikasad Adrianka, prečítaj si poučenie k vyplneniu DP, máš to tam "polopate"
      zbaliť

    Preukazatelné zaplatené poistné na sociálne poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.