Zavrieť

Porady

vyražila som byt a pri jeho preberaní bol odmontovaný plynový kotol

Vydražila som byt a pri jeho preberaní bol odmontovaný plynový kotol, byt bol vedený že má vlastné kúrenie, ako mám postupovať ďalej? Kotol odmontoval bývalý majiteľ a ponúkol mi ho na predaj.
Naposledy upravil livia54 : 06.03.14 at 11:28
3 komentárov     zbaliť
arizona a kto ho odmontoval? mate nejaky protokol,alebo nejaky supis, co vsetko bolo sucastou toho bytu?
livia54 Kotol odmontoval bývalý majiteľ a ponúkol mi ho na predaj.
arizona Ak bol byt v drazbe,tak pochybujem, ze by sucastou bytu nebol aj kotol a ze by ho exekutor len tak "vynechal" a nechal ho nepovsimnuty,ak mal nejaku hodnotu. Ak ho mas v supise napisany,ako sucast drazeneho bytu, tak byv.majitel nema pravo ho odmontovat .Jedna sa o kradez a ziadaj ho vratit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    ak bol vypracovaný znalecký posudok a cena kotla je započítaná v cene najnižšieho podania bytu, máte nárok požadovať tento kotol od bývalého majiteľa, pokiaľ ním disponuje, alebo žiadať náhradu škody

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nuž, asi najskôr kúpiť nový kotol.

    Alebo pátrať po tom, prečo bol ten kotol odmontovaný. Vieš kto ho odmonotoval? A prečo ho odmontoval? Bola si pri tom, keď ho odmontovali? (píšeš, že ho odmnotovali pri preberaní).

    Pozri si kúpnu zmluvu, či je tam uvedený ako súčasť bytu. Možno nebol súčasťou dražby. To, že má byt vlastné kúrenie, neznamená, že musí byť aj funkčné či kompletné.

    Pýtaj sa toho, od koho si byt vydražila, prečo tam nie je kotol, ak tam podľa zmluvy mal byť. To je tá nevýhoda dražených bytov, že si tam každý snaží uchmatnúť čo najviac - pôvodný majiteľ, dražiteľ, exekútor... a kupujúcemu zostane vybielený byt (keby ho aspoň vymaľovali...). Je to iné, ako keď ho kupuješ od pôvodného majiteľa.

    vyražila som byt a pri jeho preberaní bol odmontovaný plynový kotol

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.