Zavrieť

Porady

Ako odkúpiť časť susedovho pozemku zaťaženého exekúciou ?

Susedov pozemok má v zálohe niekoľko exekútorov. Mala by som záujem o kúpu časti jeho pozemku. Ako by som mala postupovať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Jedine v dražbe, a to celý pozemok. V žiadnom prípade neodporúčam vyplácať exekúcie. Je to priveľké riziko. Navyše ak je tam niekoľko exekúcií, tak ich súhrnná hodnota bude pravdepodobne omnoho vyššia ako trhová cena pozemku.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    V prvom rade sa spytat suseda, ci chce predat.
    Ak ano, tak na LV najdes tarchy a mena exekutorov. S nimi sa musis spojit a dohodnut postup o vyplateni dlzob a naslednom uvolneni pre predaj.
    Pre istotu si over /so splnomocnenim od predavjuceho/ na prislusnom sude, ci neexistuju aj dalsie exekucie, ktore este nie su zapisane na LV.
    Viera V LV vlastníctva som zistila, že ťarcha na pozemok je od Slovenskej sporiteľne, ktorá to dala vymáhať exekútorovi. Môžem osloviť priamo banku, či už v tomto prípade budem musieť kontaktovať exekútora ?
    arizona Ak to uz riesi exekutor,tak sa obrat uz priamo na neho

    Ako odkúpiť časť susedovho pozemku zaťaženého exekúciou ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.