Zavrieť

Porady

Chcem študovať INFORMATICKÚ vedu, no neviem si vybrať odbor. Poradíte mi?

Študujem na gymnáziu, chcel by som študovať na STU v BA alebo na FEI TUKE (v Košiciach, samozrejme), programovanie nie je mojou silnou stránkou, matika taktiež nie je moja dobra stranka, ale v predchadzajucich rokoch studia som z nej mal na vysvedceni jednotky, predtym trojky. Viete mi vysvetlit odbory aplikovana informa, informa, hospodarska informa, informacne a komunikacne systemy a siete, telekomunikacie - to su odbory o ktore mam zaujem - len neviem ktory z nich by ma bavil a da sa uplatnit. zaujima ma, v praxi čo dany odbor znamena, lebo popis odboru študia na stranke portalvs je nedostacujuci. Popripade aj grafika by nebola zla. Naviac by ma bavila IT bezpecnost. Hlavne tie telekomunikacie čo su + uplatnenie. Nemal som seminare matiky a nematurujem z matiky, tak neviem ci by bol vhodny 4 rocny konverzný program, ktory je v blave. Dakujem a prepacte za to ako pisem, dalsie info po pripade poskytnem. Informatika je taky zalozny plan ak by ma inde neprijali. Avšak programovaniu sa nebranim, viem ze je vsade, len nemam vlohy na programovanie nového softveru, aj web mastera, spravcu siete by som bral.
http://www.naseplaty.sk/prehlad-plat...chnologie.html
buchač " Informatika je taky zalozny plan ak by ma inde neprijali. .... "

Čo je reálny plán , kde inde sa hlásiš ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    no, môj názor je, že je vcelku jedno, ktorý z odborov budeš absolvovať. Hlavne ťa musí zaujímať to, čo chceš neskôr robiť, musíš sa v tom stále vŕtať. Čo vieš o grafike? Stretol si sa so sieťami? Fakt ťa bavia veci okolo výpočtovej techniky tak, že sa v tom doslova "vŕaš" odmalička, alebo to chceš preto, lebo ťa láka vidina dobrého platu a pri počítači sedíš síce stále, ale hlavne sa hráš a chatuješ?

    Poznám absolventov osobne a ako programátori sa v pohode uplatnili aj silnoprúdari, aj neabsolventi. A naopak, absolventi tých zaručených odborov sa uplatnili aj inde.

    Čo sa týka matematiky, tak za mojich čias sa tiahla celým štúdiom - prvé tri roky v takej čistejšej forme, neskôr sa vlastne vyskytovala skoro všade nejaká. Ale dá sa to zvládnuť, keď sa chce.

    Ak sa vieš učiť, tak škola sa dá zvládnuť. Nemusíš byť ani extra génius.

    Ked sa pýtaš na telekomunikácie, tak absolventi sa v pohode uplatnili u rôznych telefónnych operátrov. Ale aj kdekoľvek inde.

    klipper22 je offline (nepripojený) klipper22

    klipper22
    Ak ti programovanie a matika reálne nejdú, tak by som určite do Aplikovanej informatiky nešiel.
    Chodil som na FEI STU aplikovaná informatika 3 semestre a viem z vlastnej skúsenosti, že keď na to nemáš vlohy, tak sa to nenaučíš.
    Aj keď nejakú tú syntax budeš ovládať, treba na to také to logické myslenie.

    Na tomto odbore je v podstate samá matika: Matematika 1, Matematika 2, Diskrétna matematika......+ to programovanie: C, C++, SQL, Java.....

    Keď tak už, z môjho pohľadu je celkom dobrý odbor na FEI STU priemyselná informatika.

    Chcem študovať INFORMATICKÚ vedu, no neviem si vybrať odbor. Poradíte mi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.