Zavrieť

Porady

dedicstvo

prve aprilove mame dedicne konanie po zosnulom otcovi mam podozrenie ze sestra si od nasho zosnuleho otca poziciavala velke ciastky penazi ktore mu nikdy nevratila mam narok na dedicnom konani vidiet vypis uctov z banky od roku 2006?????notar mi povedal ze banka mu je neda.....zijem trvalo v zahranici
Usporiadat
autobazar123 autobazar123

autobazar123 je offline (nepripojený) autobazar123

ako mozem ziskat vypisy z uctu v banke po zosnulom otcovi lebo mam podazrenie ze sestra si poziciavala velke ciastky a nikdy nevratila noter mi povedal ze jemu vypisi z uctu banka neda iba zostatkovu sumu ku dnu smrti
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

nedupluj svoje otazky.Temy som ti spojila.Pokracuj v tejto teme
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Aj keby si videla vypisy z uctov, nevies dokazat, ze peniaze minula sestra a v konecnom dosledku, otec si mohol robit za svojho zivota s peniazmi a majetkom, co uznal za vhodne. Pokial vyslovene nemas nejaky papier o pozicke, aj keby peniaze vybrate z uctu sestra minula, namas ako to dokazat a zapocitat jej to k jej casti dedicstva.
0 0
meha meha

meha je offline (nepripojený) meha

Pomôžeš si nimi? Musela by si dokázať,že výbery robila sestra a použila peniaze pre vlastnú potrebu.Ak vyberala/požičiavala/ veľké čiastky,určite to nebolo z bankomatu a tým pádom musel byť pri výbere prítomný otec alebo mala sestra možnosť disponovať s účtom.
0 0
autobazar123 autobazar123

autobazar123 je offline (nepripojený) autobazar123

mne nezalezi na tych peniazoch len ma stve ze sestra si so mnou zahrava a obohatila sa na nasom ocinovi....
0 0
autobazar123 autobazar123

autobazar123 je offline (nepripojený) autobazar123

potrebujem iba vediet ci notar je povinny pri dedicskom konani predlozit aj vypis z uctu
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

autobazar123
potrebujem iba vediet ci notar je povinny pri dedicskom konani predlozit aj vypis z uctu
Nie, výpis z účtu mu nedá ani banka. Banka iba oznámi stav účtu ku dňu úmrtia. Výpis môže poskytnúť iba orgánom činným v trestnom konaní, súdu, daňovému úradu, a pod. Notár nemá dôvod zisťovať, aké pohyby boli na účte počas života poručiteľa.
0 0
autobazar123 autobazar123

autobazar123 je offline (nepripojený) autobazar123

musi mi banka na moje poziadanie vydat vypis kompletneho uctu mojho zomreleho rodica od zaciatku otvorenia uctu??????v zahranici kde zijem mi bol automaticky vydany po smrti mojej manzelky a nemali sme spolocny ucet a nemal som ani podpisove pravo......
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

na Slovensku to tak nie je... za života si každý môže robiť so svojim majetkom teda aj s účtom a peniazmi na ňom čo chce... je to jeho osobná vec, ktorá je medzi klientom a bankou... v prípade úmrtia sa vydáva len konečný zostatok účtu ku dňu smrti... a ak by ti aj banka dala výpis z účtu zomrelého rodiča ešte to nič neznamená... ak by si chcel vedieť či rodič "dotoval" súrodenca... nakoľko rodič mohol peniaze vyberať a odovzdávať v hotovosti, hoci komu nie len súrodencovi, alebo ak by aj robil prevody na súrodencov účet ten by mohol povedať, že sa jednalo o splatenie pôžičky, čo mu požičal v minulosti v hotovosti... a dokázať to je nemožné, keďže jedna strana tohto vzťahu už nie je medzi nami...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Preco zakladas novu temu a nepokracujes v povodnej?
http://www.porada.sk/t238234-dedicstvo.html#post2509814
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

autobazar123
musi mi banka na moje poziadanie vydat vypis kompletneho uctu mojho zomreleho rodica od zaciatku otvorenia uctu??????v zahranici kde zijem mi bol automaticky vydany po smrti mojej manzelky a nemali sme spolocny ucet a nemal som ani podpisove pravo......
Zaujímalo by ma, kde je to "zahraničie". To bude zaujímavá krajina, ktorej bankové tajmostvo nič nehovorí. To potom človek namá súkromie ani v tej banke. Keby tak nejaká manželka zistila z účtu zosnulého manžela, že platil výživné na nejaké momomanželské dieťa...

Alebo to považujú ako spoluvlastníctvo manželov.

V tvojom prípade by to ale určite neplatilo ani v tej krajine, neverím, že by ti dali všetky obraty z účtu rodiča. Manželku si ešte viem predstaviť, hoci na SK je aj manžel z pohľadu ochrany osobných údajov tretia osoba.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

autobazar123
musi mi banka na moje poziadanie vydat vypis kompletneho uctu mojho zomreleho rodica od zaciatku otvorenia uctu??????v zahranici kde zijem mi bol automaticky vydany po smrti mojej manzelky a nemali sme spolocny ucet a nemal som ani podpisove pravo......
No to pochybujem! Ak ti ho vydali, tak len na základe nejakého dokladu - úmrtný list + osvedčenie o dedičstve. Inak - ani bohovi! Bankové tajomstvo je platné i po smrti, ak nie je právny nárok na to, aby sa údaje zverejnili.....
0 0
autobazar123 autobazar123

autobazar123 je offline (nepripojený) autobazar123

dakujem za vase nazory aj ked som je nepotreboval......a neverim ze manzelka mala nemanzelske dieta Chobot.....nemohla je mat.....ale ked bude niekto vediet odpoved na moju otazku budem vam vdacny.....na komentare nie som zvedavy
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Myslím - že odpoveď máš - len ty nechceš akceptovať - že NIE! - už aj sám notár ti to povedal!
- však skús si ich vypýtať od banky sám ..
0 0
autobazar123 autobazar123

autobazar123 je offline (nepripojený) autobazar123

Katy a R uz som si je vypytal..........a dam Vam vediet ci mi je dali lebo podla zakona aj darovane peniaze atd patria do dedicstva......
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

autobazar123
dakujem za vase nazory aj ked som je nepotreboval......a neverim ze manzelka mala nemanzelske dieta Chobot.....nemohla je mat.....ale ked bude niekto vediet odpoved na moju otazku budem vam vdacny.....na komentare nie som zvedavy
Netvrdil som, že tvoja manželka mala nemanželské dieťa, neber všetko osobne. To som len uviedol ako všeobecný príklad, kedy by nebolo vhodné, aby sa dávali výpisy z účtu tretím osobám.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať