Zavrieť

Porady

Ako mozem odhalit a usvedcit osobu, ktora mi kazdy den nechava pluvance a skrabance na aute?

Moj problem je nasledovny: Byvam na sidlisku, kde je dost tazke zaparkovat, najmä ked koncite v praci v noci. Vzdy ked zaparkujem na nemenovanej ulici, najdem si na aute pluvanec, alebo skrabanec od kluca. Neparkujem najvhodnejsie, to je pravda, ale vzdy parkujem tak aby som nikomu nevadila. Moja otazka znie ako mozem resit tuto moju situaciu? Pokial viem, ak ho prichytim nemozem ho natocit bez jeho súhlasu. Prosim poradte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

    Vylúčený člen LukyKs
    škrabance ťažko
    pĺuvance DNA
    Llívia Natáčať svoj majetok zakázané nie je. Ak však pri tom monitoruješ aj verejné priestranstvo, mala by s na to ľudí minimálne upozorniť.
    Zanet2014 Ked si dam napriklad kameru do auta, alebo budem sediet vo v aute vedla a budem ho natacat ako mi pluje alebo skrabe auto, tak to uz nemozem pouzit ako dokaz ked zavolam policajtov nie ?

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Preco si myslis, ze je to zakazane, natacat svoje auto ako parkuje? Ale ako priamy dokaz to na sude asi povazovane nebude.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no mňa by zaujímalo ako chce dokázať, že aj keby dotyčného nakrútil ako mu pľuje resp. škriabe auto... že za všetky tie škrabance zodpovedá dotyčná osoba... možno a aj to veľmi poťažmo by mohol dokázať to jedno poškodenie... ostatné ani veľmi nie... a to by musel byť veľmi detailný záber, aby bolo možné vyhodnotiť, že dotyčná osoba práve robí ten škrabanec... niečo ako foto pred a po.... môj názor skúsiť parkovať o ulicu vedľa / resp. na inom mieste...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ja som kúpil cez eBay takýto detský monitor:

    http://www.ebay.at/itm/CnMemory-Funk...item58ab44a8c1

    Používam ho síce na sledovanie dcéry keď spí (....nebojte sa, nie som úchyl, má 5 rokov ), ale má to dobrý dosah (uvádzajú 50 metrov) a môžeš to použiť aj sledovanie svojho auta. Ak máš parkovisko hneď pod oknami, stačí si to dať do auta a monitor dať k posteli. Má to nočné videnie a reaguje to aj na slabší kašeľ, takže ak by niekto začal škrabať auto, tak ťa to zobudí a môžeš ho prichytiť pri čine. Zavoláš políciu a páchateľ ani o tom nebude vedieť.

    Je to síce malá investicia, ale vždy menej, než lakovanie auta.

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    Vraj existuju aj taketo specialne kamery do auta. Ak to niekto robi umyselne s cielom poskodzovat Vas majetok. Vyhotovovanie videozaznamu je rovnake ako pri kamerovych systemoch napr.na budovach.Nakolkovzhladom na vysku skody by asi neslo o trestny cin,ale o priestupok. Ako dokaz by ste mohol pouzit nie iba videozaznam,ale aj vypoved Vasu prip.svedka atd otlacky,dna ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Viacerí spomenuli tie kamery do auta .
    Ja mám túto .
    http://datacom-ke.sk/kamera-do-auta-...y_d112573.html

    Pozor ale na jedno .
    Kamery ( karty ) majú obmedzenú kapacitu , nakoľko:
    Kamera nahrává na SD kartu video ve voliteně dlouhých segmentech přičemž po skončení každého segmentu se video automaticky uloží pro zamezení ztráty dat a začne se nahrávat segmenet nový. Jakmile se SD karta zaplní, začnou se utomaticky odmázavat nejstarší segmenty.
    To znamená , že aj v prípade nehody je potrebné kameru vypnúť a vybrať SD kartu .
    Doba nastavenia je do 15 minút jednej pasáže ,dokopy ich je 10 . Pri 8 GB karte vydrží prvý záznam 1,5 hodiny a potom je vymazaný .
    Čo v prípade , ak dotyčná osoba poškodí auto a kamera ho síce zaznamená , no následne dotyčnú sekciu po určitej dobe vymaže ???
    Richard 12.03.14 08:14 priradil do Porady

    Ako mozem odhalit a usvedcit osobu, ktora mi kazdy den nechava pluvance a skrabance na aute?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.