Zavrieť

Porady

Faktura z roku 2003

Dobry den,
vedel by mi niekto poradit ohladne zauctovania faktury z roku 2003?
Teraz mi poslali fakturu, ktoru som ja nemal v evidencii a dodavatel ano a tvrdi, ze tovar bol od nich vyexpedovany.
Ako mam zauctovat takuto fakturu, ked k nej nemam prijemku a je este z roku 2003?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Dal si si poslat doklady o prevzati toho tovaru, aby si vedel, kto to od Vas prevzal?

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    No ved, hovoris, ze nemas prijemku a dodavatel Ti tvrdi, ze tovar vyexpedoval. Ked Ti posle jeho vydajku, uvidis, kto u Vas zabudol prijemku urobit, nie ?

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    Prijemky v tom obdobi som robil len ja, takze ta faktura sa k nam vobec nedostala. A ci tovar fyzicky prisiel, neviem. Ak ano, tak bol zahrnuty v inventurnych rozdieloch.
    A teraz neviem ako mam zauctovat tu fakturu.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ja by som ju zatial nezauctovala, snazila by som sa donutit dodavatela, aby mi ukazal doklad, z ktoreho je zrejme, ze ste od nich tovar ako firma prevzali /popr. kto konkretne/. Ak by bol rozdiel v inventurach, tak by ste mali mat vlastne prebytok.
    Zalezi o aku sumu ide, a ci tam bola DPH. Ale ak sa potvrdi, ze fa je opodstnena a obaja ste platcovi DPH, tak by som robila dodatocne DP.

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    DPH ma netrapi, nakolko to bola zahranicna faktura.

    Len neviem ako mam tu fakturu zauctovat?
    Dam to do nakladov ako pripocitatelnu polozku? Hodnota faktury je 10800 CZK.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Uz som mala raz taku fakturu zo stareho roka, islo o vyuctovanie, nebola urobena dohadna polozka, ale bola omnoho mensia, vedenie rozhodlo o pripocitani k DZ v tom nasledujucom roku. Ak Vam to nebude chybat, ze ste si mohli znizit ZD, tak by som to zuctovala ako pripocitatelnu polozku v dalsom roku / roku zistenia /. V podstate poskodis seba. A co s tym inv. rozdielom ? Nic si o nom nenapisal.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ja len chcem podotknúť, že v roku 2004 (za obdobie roka 2003) máme prvýkrát možnosť otvárať účtovné knihy po podaní daňového priznania. Aj daňové priznanie (súvahu, VZaS) by ste mali mať dve (až na šikovné výnimky) - jedno zostavené a druhé schválené. Ak ešte nemáte schválené, tak by tie faktúry z roku 2003 boli ísť ešte do roka 2003, nemyslíte? Či zas si to chcem zjednodušiť? Skúste sa na to mrknúť :-)
    Pekný deň

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    Co s inventurnym rozdielom?

    Ak je to pravda, ze nam ten tovar poslali, tak by mal byt zahrnuty v prebytku a nasledne prijaty na sklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.