Zavrieť

Porady

Rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa- pri zdravom dieťaťati a návšteva materskej školy na celý deň!

Zdravím, chcem sa spýtať, ak chcem ostať na predlženej rodičovskej dovolenke /nemyslím tým , zo zdravotných dôvodov-že je dieťa choré,/
ale pri zdravom dieťaťi staršom ako 3 roky,
je pravda , že všetky odvody platí za mňa štát a ešte či i môj súčasný zamestávateľ, musí mi ho odsúhlasiť, či stačí to len oznámiť. ak s tým má niekto skúsenosti poradte.
Som zamestnaná-zatiaľ
Dieťa má 3 roky a chcem ho dať do škôlky na celý deň.
Koľko odvodov si budem platiť ?
Je lepšie dať výpoved a byť evidovaný na úrade práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    štát za teba bude platiť dôchodkové a zdravotné poistenie.. zamestnávateľ ti musí toto voľno schváliť.. ak nebudeš poberať RP a budeš len na neplatenom voľne, tak dieťa nemôže byť v škôlke celý deň, môže max. 4 hodiny, inak si budeš musieť platiť zdravotné odvody sama - teraz 56 eur mesačne.. ak sa nechceš do práce už vrátiť, je pre teba lepšie dať výpoveď a pri správnom ukončení prac. pomeru môžeš mať maximánu dávku v nezamestnanosti

    Rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa- pri zdravom dieťaťati a návšteva materskej školy na celý deň!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.