Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie faktúry za hasiace prístroje a s nimi súvisiace položky, ako to rozdeliť?

Dobrý deň, mám DF za odpredaj hasiacich prístrojov, ich kontrolu, kontrolné štítky a piktogramy hasiacich prístrojov, ako zaúčtovať?
Toto mám na FA (a možné účtovanie?):
Odpredaj hasiacich prístrojov - 501/321
Kontrola hasiacich prístrojov, úkony - 511/321
Kontrolný štítok -
Piktogram hasiacich prístrojov -
Vyhotovenie správy o hasiacich prístrojov - 518/321

Prosím o radu

"VYSLEDOK:
Nove hasiace pristroje na 501
Kontrola - revízia, správa, piktogramy, kontrolný štítok na 518
(Ak by niekto potreboval poradit, snad pomoze, velka vdaka tweety a Llívia)"
Naposledy upravil Carsgirl : 13.03.14 at 09:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Kontrolu hasiacich prístrojov by som tiež dala na 518.

    Tweety Dnes 8:38
    Čiže kontrolovali staré, a potom ste kúpili nové? Takže všetko pekne porozpisuješ. Kontrola, správa 511, nové 501.


    Účtovanie na 511 - Opravy a udržiavanie nie je správne. Revízie a kontrola technických zaridení sa účtuje na 518 - Ostatné služby.
    Naposledy upravil Llívia : 13.03.14 at 07:07
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Carsgirl kontrolu by som dala spolu s kontrolným štítkom aj piktogramom na 518?
    Llívia Kontrolný štítok je potvrdenie, že bola vykonaná kontrola? Ak áno, dala by som ho na 518 ako súčasť služby. Piktogram je čo - tabuľka, ktorá označuje hasiaci prístroj? Vtedy by som ho dala na 501.
    Carsgirl kontrolný štítok bude nalepeny na hasicaku si myslim, no a vlastne ano potvrdenie ze bola vykonana kontrola, moze byt a piktogram ani sama neviem co presne je.. este asi skusim zistit..
    Tweety doplnila som svoju odpoveď
    Carsgirl no Piktogram je ta cervena nalepka ako oznacenie hasiaceho pristroja, to bude asi na 501...najskor.
    Llívia Has. prístroje, piktogram - 501
    Kontrola - revízia, správa, štítok s potvrdením o revízii - 518
    Carsgirl suhlasite uz obe? doplnila som vysledok do hlavnej otazky, moze byt? pre lahsie hladanie tomu kto by to potreboval DAKUJEM VAM
    Carsgirl nesuvisi to s tym ze na 511 idu opravy a udrziavanie dlhodobeho majetku?
    Tweety opravila som 511, samozrejme sú to služby ostatné na 518.
    Llívia Tu nejde o opravu alebo udržiavanie, ale o povinnú kontrolu danú zákonom.
    Tweety Ja viem, tiež to tak účtujem, ale pri písaní sa chybička vloudila,
    Llívia Tweety, odpoveď pred tvojou patrila Carsgirl
    Carsgirl Takze nakoniec, na 518 revizia a oprava, a na 501 (ako hovori tweety) nove hasicaky, hoci su na tej iste fakture?
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Máte faktúru za obstaranie hasiacich prístrojov? AK áno, účtujete o nákupe na 501/321.
    ano ano, prisli skontrolovat hasicaky, a hned ze potrebujeme nove tak sme aj kupili, a takto nam to vyfakturovali po polozkach, tak rozmyslam ze by to bolo potrebne aj porozdelovat nejako, ci vsetko dam na 501?
    Čiže kontrolovali staré, a potom ste kúpili nové? Takže všetko pekne porozpisuješ. Kontrola, správa 518, nové 501.
    Naposledy upravil Tweety : 13.03.14 at 07:12
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Carsgirl ano ano, prisli skontrolovat hasicaky, a hned ze potrebujeme nove tak sme aj kupili, a takto nam to vyfakturovali po polozkach, tak rozmyslam ze by to bolo potrebne aj porozdelovat nejako, ci vsetko dam na 501?
    Carsgirl všimla som si tweety, len este rozmyslam taakze, kontrola starych + nalepenie kontrol.stitkov (511/321), piktogramy to su nalepky na pristrojoch + samotne pristroje na 501, a este vyhotovenie spravy nemoze na 518?
    Tweety všetko je to služba na 511
    Carsgirl aj tie nove hasicaky + vsetky nalepky? aj vyhotovenie spravy? ste si ista?
    Llívia Účtovanie revízie alebo kontroly zariadenia na účet 511 nie je správne. Účtuje sa na 518.
    Tweety ÁNo, máš pravdu, idem to opraviť.
    Carsgirl Teda vsetky polozky spolu idu na 518?
    Tweety Len tie súvisiace so starým hasiacími, novíé na 501. Veď to máš v príspevku.opravila som tú 511.
    Carsgirl Doplnila som do hlavnej otazky vysledok, co sa tyka piktogramov to su vlastne nalepky, a tie su tiez nove..hoci sa davali aj na nove aj na stare.. nebudem predsa pocitat kazdu nalepku zvlast co na stare co na nove..
    Tweety nálepka je súčasťou kontroly HP.
    Llívia Myslela som si, že piktogram je tabuľka, ktorá označuje miesto, kde je hasiaci prístroj zavesený alebo postavený. Carsgirl, oprav to, ako píše Tweety - piktogram - nálepka súčasť kontroly = účtovanie na 518.
    Carsgirl ok idem na to, dakujem
      zbaliť

    Zaúčtovanie faktúry za hasiace prístroje a s nimi súvisiace položky, ako to rozdeliť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.