Zavrieť

Porady

Zabudovana toaleta kvapka niekde v stene pri zachodovej nadobe, nepreteka ale kvapka tam po par hodinach a neviem najst kde.

Mam v stene zabudovanu toaletu asi 4 roky. Dole do toalety netecie, istenie z toaletnej cisterny je dobre. Cisterna nepreteka vodou, ventil zatvarania privodu vody a plavak pracuju dobre, voda sa zastavi a hladina vody po naplneni sa nemeni. Ale po par hodinach zacne vzadu nieco kvapkat a dost intenzivne. Rozobral som kryt a dostal som sa dovnutra no nic som nevidel a kvapkanie neidentifikoval. Je to ako by kvapky padali na beton. Stena pod toaletou na prizemi je sucha, bez akehokolvek poskodenia alebo vlhkosti. Je to pre mna Akty X. Vedeli by ste mi niekto pomoct? Nemach chut rozobrat stenu s kachlickami...
Naposledy upravil Dav : 13.03.14 at 10:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Mal som podobný problém. Bolo to spôsobené napúšťacím ventilom. Keď napustilo vodu, on síce uzatvoril, ale z dôvodu, že plastová úchytka, ktorou sa prichytával ventil k hadici bola prasknutá, tak cez ňu kvapkala voda. To kvapkanie do plnej či prázdnej nádržky je dosť hlasné.

    Podľa mňa ti ventil síce uzatvorí, ale možno na inom mieste po chvíli začne prepúšťať a to kvapká. Keby to kvapkalo do steny, by to nebolo počuť.

    Teraz len zistiť, či je ventil zlý, alebo či ti splachovanie neprepúšťa pomaly a keď klesne trochu hladina, tak začne ventil pomaly napúšťať (po kvapkách).

    Urob nasledovné: Spláchni. Vnútro misy (hlavne okraj, odkiaľ vyteká voda) vyutieraj do sucha. Keď začne kvapkať, prejdi pod okrajom suchou papierovou utierkou dokola. Ak tam niekde bude voda, tak pozri cez otvor splachovača, či hladina vody nie je vysoká, že by pretekala cez okraj splachovacieho ventilu. Ak áno, tak chyba je v napúšťacom ventile. Ak nie, tak problém spôsobuje splachovaní ventil - treba ho lepšie nasadiť, alebo vymeniť tesnenie alebo celý ventil.

    Otestovať môžeš aj napúšťací ventil. Po spláchnutí ho utri a keď začne kvapkať, tak prejdi po ňom suchou papierovou utierkou. Tak zistíš, či naozaj kvapkanie spôsobuje tento ventil.

    Ak nie, budeš musieť pátrať ďalej. Môže to byť ešte uzatvárací ventil prívodu vody.

    Tiež môžeš ten napúšťací ventil vybrať a napojiť ho mimo WC na vodu a uvidíš, či bude niekde prepúšťať.

    Treba len testovať a testovať a pozorovať. Netreba hneď búrať stenu. To len v prípade, keby sa ukázalo, že nádoba splachovača je prasknutá a z nej kvapká.
    Migeloman Dakujem ti velmi pekne Chobot, budem urcite skusat a pozorovat. Nic ine mi neostava. Ta splachovacia nadoba vsak prasknuta nemoze byt bo kvapkat zacne az po niekolkych hodinach, to je divne...

    Zabudovana toaleta kvapka niekde v stene pri zachodovej nadobe, nepreteka ale kvapka tam po par hodinach a neviem najst kde.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.