Zavrieť

Porady

Zivnostensky urad si robi co chce?

A myslim si ja taketo:

Zakladam zivnost a urcil som si predmet cinnosti [bavme sa o neviazanych].
Zivnostensky urad mi vsak vacsinu pomeni hocijako podla seba a niektore odmietne zapisat.

Podla zakona uradu oznamujem a urad vyda zivnostensky list. Cize neschvaluje ani nepovoluje, toboz nemeni!

Je neprijatelne, aby si kazdy urad robil vlastne znenia cinnosti. A hlavne kazdu chvilu to premenovaval.

Ked uz, tak existuju rozne registre cinnosti [napriklad madridsky - pouzivany na registraciu cinnosti pri zapise ochrannej znamky].

Takze podla mna je urad povinny zapisat vsetko, co nie je viazana alebo koncesovana cinnost. Alebo nech je kazdemu jasne podla akeho registra si ma kazdy vyberat presne znenie cinnosti.

Rovnako nie je zarucena rovnost v podnikani, ak niekto kto ma starsi vypis ZR ma daku cinnost a inemu ju po novom nechcu uznat, aj ked nie je viazana.

Fakt sa v tom nevyznam. Zda sa mi, ze vsetci poslusne cupkame najprv na ZU aby sme si s dobrymi tetuskami dohodli predmet cinnosti a potom registracia sro ....
Naposledy upravil bryan : 30.03.06 at 12:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zivnostensky urad si robi co chce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.