Zavrieť

Porady

Ako vymenit porcelanove poistky za ističe, bez ohlasenia na elektrarne..

Rozvodna skrina nema hlavny istič. Treba to nahlasit, alebo môžu zostať 3 hl.poistky a ostatné ističe..
3 komentárov     zbaliť
Chobot Myslím, že bude treba trochu viac konkretizovať a upresniť otázku. Ja som z toho moc nepochopil. Kde máš hlavný vypínač?
ivka70 A ako si vypnes prud pocas prac?
To ti nemusia urobit na stlpe?
command A kde mas rozvodovu skrinku? mas ju vobec alebo to mas v dome? Lebo elktrikary teraz pri kazdej zmene nutia ludi robit rozvodove skrinke s hlavnymi isticmi na volne dostupnom mieste.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Mám pre teba iné riešenie. Bud normálne legálne prerob celú elektriku (tomu sa ale evidentne chceš vyhnúť) alebo tam tie poistky nechaj tak ako sú.
    Mám pocit že tým poistkám neveríš, teda niežeby istič nemal svoje výhody, ale pokial ide o bezpečnosť tak poistky sú takisto spolahlivé ako ističe. Samozrejme ked v nej neni napchatý klinec.

    Ja mám v dome už novú elektriku, ale hlavné istenie mám stále troma poistkamy. A to preto lebo tie mienim vymeniť za istič až ked budem sťahovať elektromer na ulicu.
    Čiže najskôr nikdy.

    Ide aj o to, že keby si ich chcel meniť tak by si musel vypnúť poistky na stlpe. Teda nieže by to bolo také zložité, ale myslím že to nesmieš urobiť sám. Tiež bývajú často umiestnené na jednom zablombovanom panely spolu s elektromerom. No a blomby samozrejme nesmieš porušiť.

    No a nakoniec, staré, ošúchané--Zavolaj si tam elektrikára, lepšie raz vidieť ako ..........

    Ako vymenit porcelanove poistky za ističe, bez ohlasenia na elektrarne..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.