Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie preddavkov na daň

Dobry den,

robim ročne zučtovanie zamestnancovi vchadza mu to takto:

úhrn príjmov: 51 550,-
poistné: 6047,-
príspevky na dopln. dôch. poist.: 1000,-

ciže zaklad dane bude: 44 503,-
ked odpocitam nezdanit. cast 87 936,- tak zdanitel. mzda bude minusova, (preddavky na dan nemal su nula) ako sa teraz postupuje dalej? napisem do kolonky dan na uhradu nula? a tym to konci? alobo co mam robit?


dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sara-ke
    Dobry den,

    robim ročne zučtovanie zamestnancovi vchadza mu to takto:

    úhrn príjmov: 51 550,-
    poistné: 6047,-
    príspevky na dopln. dôch. poist.: 1000,-

    ciže zaklad dane bude: 44 503,-
    ked odpocitam nezdanit. cast 87 936,- tak zdanitel. mzda bude minusova, (preddavky na dan nemal su nula) ako sa teraz postupuje dalej? napisem do kolonky dan na uhradu nula? a tym to konci? alobo co mam robit?
    dakujem
    0- zdanit. mzda
    0- daň na úhradu
    finito

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ak môžem poprosiť, aj ja by som si chcela overiť správnosť výpočtu ročného zúčtovania preddavkov na daň. Idem práve posielať žiadosť o vrátenie preplatku a nerada by som potom zistila, že je to zle a všetko im vracala.

    Zamestnanec bol od januára 2005 nezamestnaný, u nás najskôr pracoval na dohodu od 03/05 do 07/05 a potom v pracovnom pomere od 08/05 do 12/05. Úhrn jeho hrubej mzdy je 50 148,- (teda ak sa počíta aj dohoda, tak bude mať nárok na daňový bonus za celý rok?). Poistné zaplatil 3 939,-, teda základ dane je 46 209,-. NČZD je na neho a manželku spolu 175 872,-, daň z riadku 4 je tak 0,-.

    Nárok na daňový bonus mi vychádza 27 600,- (5 detí + od 07/2005 1 dieťa). Priznaný a vyplatený daňový bonus 13 200,-. DB na vyplatenie je teda 14 400,-.

    Úhrn preddavkov na daň (daň, ktorú zaplatil ako dohodár, lebo ako zamestnancovi mu nevyšla žiadna) je 2 356,-.

    Daňový úrad teda požiadam o vrátenie 16 756,-???

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Janka, Tvoj výpočet bol správny. Zamestnanec má právo na doplatok DB v sume 14 400,-Sk (nárok 27 600 mínus vyplatené 13 200).
    Ak od základu dane, ktorý mál 46 209,-Sk odrátame odpočet na seba a manželku, mal zdaniteľnú mzdu nulovú, to znamená, že sa mu všetky preddavky zaplatené v roku 2005 vrátia (t.j. 2 356,-Sk).

    Spolu dostane 16 756,-Sk.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ingrid G.
    Janka, Tvoj výpočet bol správny. Zamestnanec má právo na doplatok DB v sume 14 400,-Sk (nárok 27 600 mínus vyplatené 13 200).
    Ak od základu dane, ktorý mál 46 209,-Sk odrátame odpočet na seba a manželku, mal zdaniteľnú mzdu nulovú, to znamená, že sa mu všetky preddavky zaplatené v roku 2005 vrátia (t.j. 2 356,-Sk).

    Spolu dostane 16 756,-Sk.
    Ďakujem veľmi pekne Ingrid, že si si dala tú námahu a prepočítala si to .

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Janka6685
    Ďakujem veľmi pekne Ingrid, že si si dala tú námahu a prepočítala si to .
    Vďačne. Prajem príjemný slnečný deň.

    magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

    magdalenaa
    Potrebovala by som poradiť ohľadom ročného zúčtovania preddavkov na daň. Bolo vykonané ročné zúčtovanie a vyšiel nedoplatok jednému už teraz bývalému zamestnancovi vo výške 6,- Sk. Čo teraz s tým. Ako mám mu to zraziť z výplaty, keď už nemá žiaden príjem?

    A ešte, stačí, ak budem žiadať DU o poukázanie daňového bonusu raz za celý štvrťrok pri podaní prehľadu? Preddavky na daň neplatíme, lebo výška daňového bonusu je vyššia - daň. bonusy sú vyplácané z prostriedkov
    zamestnávateľa.
    Ďakujem za vaše rady.

    Alllena je offline (nepripojený) Alllena

    Alllena
    magdalenaa
    Potrebovala by som poradiť ohľadom ročného zúčtovania preddavkov na daň. Bolo vykonané ročné zúčtovanie a vyšiel nedoplatok jednému už teraz bývalému zamestnancovi vo výške 6,- Sk. Čo teraz s tým. Ako mám mu to zraziť z výplaty, keď už nemá žiaden príjem?

    A ešte, stačí, ak budem žiadať DU o poukázanie daňového bonusu raz za celý štvrťrok pri podaní prehľadu? Preddavky na daň neplatíme, lebo výška daňového bonusu je vyššia - daň. bonusy sú vyplácané z prostriedkov
    zamestnávateľa.
    Ďakujem za vaše rady.
    ak Ti zamestnanec v žiadosti uviedol,že žiada o vydanie potvrdenie na 2% takk sa mu nedoplatok zráža a ak nie tak nedoplatok do 100,-Sk sa nezráža ohľadom bonusu neviem odpovedať

    magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

    magdalenaa
    Ďakujem Alenka, ale ak som zamestnancom vo výplate za marec zrazila nedoplatky, ktoré boli tiež do 100,- Sk, je to chyba?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Daňový bonus môžeš žiadať raz za štvrťrok a aj v dlhších a kratších časových intervaloch.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    A ešte, stačí, ak budem žiadať DU o poukázanie daňového bonusu raz za celý štvrťrok pri podaní prehľadu? Preddavky na daň neplatíme, lebo výška daňového bonusu je vyššia - daň. bonusy sú vyplácané z prostriedkov
    zamestnávateľa.
    Ďakujem za vaše rady.[/quote]

    Môžeš žiadať DÚ o poukázanie daňového bonusu aj za viac mesiacov, resp. aj za celý rok (zdaňovacie obd.) Uvedieš v žiadasti, za ktoré mesiace žiadaš poukázanie DB.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    "Potrebovala by som poradiť ohľadom ročného zúčtovania preddavkov na daň. Bolo vykonané ročné zúčtovanie a vyšiel nedoplatok jednému už teraz bývalému zamestnancovi vo výške 6,- Sk. Čo teraz s tým. Ako mám mu to zraziť z výplaty, keď už nemá žiaden príjem?"


    V ročnom zúčtovaní sa nedoplatok zamestnancovi nezráža, ak ho mal vo výške do 100,-Sk za podmienky, že nežiada dodatočne o doplatenie daňového bonusu a ak nebude nikomu poukazovať 2% zaplatenej dane.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    dobrý deň, vo februári 2006 sme prepustili zamestnanca. v r. 2006 však u nás ešte odrobil jeden mesiac (január). chcela by som mu poslať potvrdenie o príjme a ročné zúčtovanie za ten jeden mesiac. vedeli by ste mi poradiť, či to mám dobre?

    potvrdenie o príjme:
    r. 01 = 14 341 (HM spolu s odstupnym)
    r. 03 = 592 (poistné, ktoré zaplatil zamestnanec za ten jeden mesiac)
    r. 04 = 13 749
    r. 05 = 1 174
    r. 06 = 1mes. 7 328

    ročné zúčtovanie:
    r. 00 = 14 341
    592
    r. 01 = 13 749
    r. 02 a) = 87 936 (???je to dobre)
    r. 02 a)+b)+f) = 87 936

    neviem ako to ďalej vyplniť. za ten jeden mesiac sme za ňu zaplatili daň 1 174sk.

    ďakujem vopred za pomoc.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    *agatha*
    dobrý deň, vo februári 2006 sme prepustili zamestnanca. v r. 2006 však u nás ešte odrobil jeden mesiac (január). chcela by som mu poslať potvrdenie o príjme a ročné zúčtovanie za ten jeden mesiac. vedeli by ste mi poradiť, či to mám dobre?

    potvrdenie o príjme:
    r. 01 = 14 341 (HM spolu s odstupnym)
    r. 03 = 592 (poistné, ktoré zaplatil zamestnanec za ten jeden mesiac)
    r. 04 = 13 749
    r. 05 = 1 174
    r. 06 = 1mes. 7 328

    ročné zúčtovanie:
    r. 00 = 14 341
    592
    r. 01 = 13 749
    r. 02 a) = 87 936 (???je to dobre)
    r. 02 a)+b)+f) = 87 936

    neviem ako to ďalej vyplniť. za ten jeden mesiac sme za ňu zaplatili daň 1 174sk.

    ďakujem vopred za pomoc.
    Potvrdenie o príjme samozrejme treba doručiť, ale v žiadnom prípade ročné zúčtovanie. Iba ak oň požiada sám, ale to má čas do 15.2.2007!

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    *agatha*
    dobrý deň, vo februári 2006 sme prepustili zamestnanca. v r. 2006 však u nás ešte odrobil jeden mesiac (január). chcela by som mu poslať potvrdenie o príjme a ročné zúčtovanie za ten jeden mesiac. vedeli by ste mi poradiť, či to mám dobre?

    potvrdenie o príjme:
    r. 01 = 14 341 (HM spolu s odstupnym)
    r. 03 = 592 (poistné, ktoré zaplatil zamestnanec za ten jeden mesiac)
    r. 04 = 13 749
    r. 05 = 1 174
    r. 06 = 1mes. 7 328

    ročné zúčtovanie:
    r. 00 = 14 341
    592
    r. 01 = 13 749
    r. 02 a) = 87 936 (???je to dobre)
    r. 02 a)+b)+f) = 87 936

    neviem ako to ďalej vyplniť. za ten jeden mesiac sme za ňu zaplatili daň 1 174sk.

    ďakujem vopred za pomoc.
    Aké ročné zúčtovanie? Ročné zúčtovanie sa robí na konci roka za všetkých zamestnávateľov alebo za všetky príjmy spolu. Teraz pošli za ten jeden mesiac len potvrdenie o príjme pokiaľ ho pýta.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Ty mu môžeš vystaviť len potvrdenie o príjme.
    Ročné zúčtovanie za rok 2006 sa predsa môže logicky robiť až po jeho skončení.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    okej, ešte raz ďakujem. nie som v týchto veciach veľmi zbehlá, tak preto som sa radšej opýtala skúsenejších.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.