Zavrieť

Porady

Nizke prijmy

Robim DP FO a mam taky pripad: FO ma vystavene faktury za rok 2005 za 150 194 Sk, ale zaplatene ma iba 2 v sume 40 000 Sk. Cast roka mal prijmy zo zavislej cinnosti. Nemal ziadne vydavky. Ak mu dam vydavky percentom (25%), co musim vsetko prilozit k DP? Musim robit vykaz o majetku a zavazkoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    via je offline (nepripojený) via

    via
    pausalne vydavky - neprikladas nic, len vyznacis v kolonke pod tabulkou prijmy a vydavky zo zivnosti sposob uplatnovania vydavkov (este mozes zapocitat uhradene poistne navyse)
    zavisla cinnost - kopia potvrdenia o prijme od zamestnavatela(ov)

    Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

    Katarina1
    Ale do DP zaratem len tie faktury, ktore mu realne uhradili vsak? Je uz dost vysoky datum a ja mam v hlave riadny gulas :-)

    via je offline (nepripojený) via

    via
    len skutocne prijate peniaze,
    ine by to bolo, ak na buduci rok uvazuje o vedeni uctovnictva

    Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

    Katarina1
    V com je rozdiel? Alebo co mu hrozi? Lebo potom radsej urobim penazny dennik... Aj tak mi zatial vychadza preplatok na dani

    via je offline (nepripojený) via

    via
    je to na zvazenie, teoreticky by mu tie faktury mohli byt uhradene v roku 2006, co je suma cca 110 000,-, pausalne vydavky budu 40% co je 44000,- do vydavkov, nech si skusi rozmysliet, ake ma plany tento rok .. ci bude mat vyssie vydavky ... treba pocitat aj dalsie prijmy ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.