Zavrieť

Porady

sused

dobry den, velmi pekne prosim o radu.
mam byt po rekonstrukcii je tam plavajuca podlaha, nebyvam v nom, ale urobila som si z neho pracovnu. platim ho ale ako byt, nie je tam sidlo firmy, ani ho nikomu neprenajimam, ani nemam nijaky prijem z prenajmu.suseda pod nami sa stale stazuje, ze jej vsetko vadi, ked sa chodi po podlahe, ked sa posuvaju stolicky a otvara suplik.
chcem sa spytat, moze mi niekto nakazat ako si mam zariadit byt, alebo ze v nom musim mat kob erec, uz som bola aj u spravcu, ale tam len krutili hlavou, ze pani sa moze obratit na miestny urad. mozem mat nejake problemy. som v byte maximalne do 9 vecer, neviem si predstavit, keby byvala pod niekym kto ma male deti, ved dnes je normalne, ze ludia si davaju len plavajucu podlahu alebo parkety. poradte prosim, mam cakat nejaky problem??
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
My sme tiež mali v dome takúto pani susedu . Strpčovala život susedom nad ňou aj pod ňou. Tí chudáci sa tam aj žiť báli. Sústavne sa niekde chodila sťažovať , ale nikde neuspela. Potom jej začali vadiť všetci nájomníci v dome, na každého si niečo našla. Jednu susedu skoro aj vlasov zbavila. Susedia nad ňou plánovali už meniť byt. Práve sa odovzdávala posledná postavená bytovka. Ale našťastie na bytovom družstve ponúkli väčší byt tejto nepríjemnej osobe na najvyššom poschodí v tej poslednej bytovke a ona to na šťastie nás všetkých prijala. Odvtedy máme pokoj. Neviem síce ako strpčuje život ľuďom teraz , aj som počula kadečo, ale našťastie to je už mimo nás. Verím ti , je to hrozné keď sa nájde v dome človek takéhoto typu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

asi by som to vyriesila keby som to zmenila na kancelarske priestory, prosim vie mi niekto poradit aky je postup pri zmene bytu na kancel. priestory.
dakujem pekne,
teraz je danove priznanie, neviem kde mi hlava stoji a riesim neuroticku pani
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

korduľa
dobry den, velmi pekne prosim o radu.
mam byt po rekonstrukcii je tam plavajuca podlaha, nebyvam v nom, ale urobila som si z neho pracovnu. platim ho ale ako byt, nie je tam sidlo firmy, ani ho nikomu neprenajimam, ani nemam nijaky prijem z prenajmu.suseda pod nami sa stale stazuje, ze jej vsetko vadi, ked sa chodi po podlahe, ked sa posuvaju stolicky a otvara suplik.
chcem sa spytat, moze mi niekto nakazat ako si mam zariadit byt, alebo ze v nom musim mat kob erec, uz som bola aj u spravcu, ale tam len krutili hlavou, ze pani sa moze obratit na miestny urad. mozem mat nejake problemy. som v byte maximalne do 9 vecer, neviem si predstavit, keby byvala pod niekym kto ma male deti, ved dnes je normalne, ze ludia si davaju len plavajucu podlahu alebo parkety. poradte prosim, mam cakat nejaky problem??
My zažívame to, čo Tvoj sused pod Tebou. Sused nad nami si dal kachličky do kuchyne a vymenil sedačku za stoličky. Počujeme každé hrkotanie stoličky.

Ale musíme si priznať, že nebývame izolovanie, ale v paneláku, čo prináša určité nepríjemnosti (hluk susedov...). Pokiaľ to nie je v nočných hodínách (22-06), tak si nepomôžu. My to tiež berieme tak, že keby sme chceli mať úplný pokoj, museli by sme sa presťahovať do rodinného domu. takže sme sa s tým zmierili. Ani sme sa im nesťažovali, však kvôli nám terez nebudú vo vlastnom byte chodiť po špičkách. Rovnako aj ostatní susedia musia tolerovať, že niekedy môžu počuť hudbu alebo televízor alebo iný hluk pochádzajúci z bežnej činnosti.

Pokiaľ tam teda nesústružíš hydraulické piesty alebo nebrúsiš mramor, tak nech sa suseda sťažuje trebárs aj na lampárni. To je Tvoj byt a je logické, že keď tam si, tak činnosťou môžeš spôsobiť nejaký hluk, ktorý môže ona logicky počuť, keďže býva pod Tebou.

Jej sťažnosti ber jedným uchom dnu druhým von.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

asi mas pravdu, clovek ak by chcel pokoj tak musi byvat vo svojom, bohuzial panelaky su o tom, ze ludi delia len steny, takze musia ratat s tym, ze pocuje vsetko o to si pamatam este v kupelni jadra, ktore neboli murovane...
tiez byvam v bytovke a pocujem stekat psov, pocujem televizor od susedov, ale nejak ma nenapadlo stazovat sa, lebo to tak proste je.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Stoličkám nalep zospodu filc, alebo zbytky koberca, ochrániš si tým aj podlahu a susedy sa milo opýtaj, čo by robila na tvojom mieste?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Áno , urob tak ako ti radí kukučka, dostať kúpiť také kúsky na nalepenie, ja to mám doma tiež. Síce skôr kvôli podlahe ako susedom.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

mame pod stolickami ochranne folie, kupili sme este aj velku korkovu plochu pod tie folie aby to bolo odhlucnene, ale vadi jej aj to ked prejdem v topankach po z izby do izby, ze vraj vsetko pocuje, ale ja som predsa nedavala novu plavajucu podlahu preto, aby som tam podla "tresla" koberce
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak s takou už nič nenarobíš. Buď odtiaľ odídeš ty alebo ona, alebo sa bude musieť ona naučiť tolerovať teba, alebo sa naučíš ty nevšímať si ju.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Ja len doplním tak, ako v príspevku Chobot je uvedené, že ak nerobíš hluk (ak sa to tak dá nazvať) v období nočného kľudu, tak sa naozaj nezaťažuj susedou, ktorá sa možno aj vyhráža. Ľudia sú bohužial rôzny a ty sa predsa nenaučíš lietať len preto, že ona chce mať úplne ticho. Ale poznám to, takže nie je čo závidieť. Hlavne starší ľudia sú hákliví na čokoľvek, čo narúša ich ticho. Častokrát aj na deti, ktoré sa nedajú uviazať na špagát, akokeby zabudli, že aj oni mali raz deti a tiež určite nesedeli na jednom mieste. A chcela by som ináč počuť, ako sa sťažuje niekde, že jej vadí, že z hora počuje hrkotanie stoličky xixixi, to by bola sranda! Asi by si dotyční úradníci pomysleli svoje!
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

To je ako keby sa tu hovorilo o našom baráku. Tiež máme takéto problémy, aj keď si susedia viacmenej vyšli v ustrety je to vraj dosť počuť.

Skôr poraďte ako to spraviť aby to neklopkalo ak si niekto chce dať kachličky alebo tú plávajúcu podlahu.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Pod plávajúcu podlahu je vraj možné dať ďalšiu vrstvu, zvukovo izolačnú, ale vy z toho nebudete mať žiadne výhody, iba susedia
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Mal som ten istý problém so staršími susedmi. Nakoľko mame male dieta a vsade plavajuce podlahy, zacalo to susedom pod nami vadit. Viete si predstavit aky hluk dokaze spravit male auticko s umelými koleckami na ktorých je dezen? Ked ho maly zacal po tej podlahe tahat a behal s nim po celom byte, tak to vadilo aj mne doma. Samozrejme ze dobehli susedia a buchali na dvere ze co to je za hluk. Maly dobehol aj s rachotiacim autickom a pozeral ako sused nadava. V tom sa rozplakal a ja som povedal susedovi ci by chcel malemu zobrat auto ked ma z neho taku radost. Sused sa otocil na pate a od vtedy mame pokoj. Asi to pochopil ze sa s tym nic neda robit.
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Jozef I
Sused sa otocil na pate a od vtedy mame pokoj. Asi to pochopil ze sa s tym nic neda robit.
Tak to si mal šťastie. Ja mám dve deti a suseda, ktorý je celý deň doma. Podobné výstupy som mala denne. Dokonca aj keď ma stretol na ulici mi začal nadávať, že prečo ich nedám do škôlky alebo im mám kupiť len gumenné hračky. A to som dala do detskej izby aj koberec. Raz k nám dokonca poslal aj mestskú políciu, že nahlas splachujeme WC .
Myslím, že v niektorých prípadoch môžeš robiť čo chceš aj tak sa nájdu ľudia, ktorým vadí všetko.
Prajem ti pevné nervy.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Orim
To je ako keby sa tu hovorilo o našom baráku. Tiež máme takéto problémy, aj keď si susedia viacmenej vyšli v ustrety je to vraj dosť počuť.

Skôr poraďte ako to spraviť aby to neklopkalo ak si niekto chce dať kachličky alebo tú plávajúcu podlahu.


tak ja by som Ti len poradila totok - nechodiť v šteklách po byte a neťahať nábytok, teda stoličky , ale pekne ich dvíhať a je to!!!
ináč aj nad nami majú nie plávajucú podlahu, ale pre zmenu všade majú kachličky, hovorím všade,to znamená, že tiež vše je počuť.
ja som nešla za nimi, lebo nechcem sa vadiť s nikým, ale je to dosť nepríjemné.
mala by som sto chutí jej povedať, že nech aspoň na 1 deň sa vymeníme, ja budem robiť hluk a ona bude to počúvať. nooo bola by som zvedavá, či by jej to nevadilo, keby to bolo opačne.
:p
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Všetko je to o tolerancii medzi ľuďmi. Nielen tí, čo musia trpieť by mali byť trochu tolerantní, ale hlavne tí, čo hluk spôsobujú by si mali uvedomiť, že sú veci, na ktoré by si mohli dať pozor (ako napríklad to zasúvanie stoličiek a pod.), pretože nebývajú tam sami. Ale to obyčajne býva najväčší problém medzi ľuďmi, vzájomná tolerancia. A na druhej strane, existujú fakt ľudia, ktorí by mali žiť niekde na samote, lebo im vadí aj to, ak niekto nad nimi kýchne. Takže sme všeliakí ale rozumní vždy nájdu spôsob, ako sa dohodnúť.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ach jaj a moji susedia nado mnou maju také hlučne vodovodne baterie, že to mam namiesto budika rano, maju tam hnusne talianske baterie....no važení je toho dost čo nam vadi v tých "králikarnach" ale ja som si rodinneho domu tiež užila a nechcem robit služku v dome a starat sa o svoj dom až raz budem babka a budem sa v nom nahanat s dedkom, hehe,... lebo ma baví starat o celý panelak, xixi .... a tak žijem každy den s hlučnými bateriami a dufam, že im raz dojde životnost :p
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Mňa by zaujímala nejaká technológia kladenia kachličiek, plávajúcej podlahy atď. aby to po dokončení nebolo také hlučné.
Počul som niečo o polystyréne ale to asi dosť zdvihne kachličky a bude problém s dverami. Alebo potom zdvihnúť aj dvere.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

trochu .
http://www.novinky.cz/koktejl/82243-...ku-vezeni.html
0 0
Kušnierik Kušnierik

Kušnierik je offline (nepripojený) Kušnierik

Orim Pozri príspevok
Mňa by zaujímala nejaká technológia kladenia kachličiek, plávajúcej podlahy atď. aby to po dokončení nebolo také hlučné.
Počul som niečo o polystyréne ale to asi dosť zdvihne kachličky a bude problém s dverami. Alebo potom zdvihnúť aj dvere.
Ahoj na vaše problemi jednoznačne odpovedá zakon 182/93 o bytoch len ho treba poriadne čítať, dalej občiansky zakon a naposledy stavebny zakon ktorí jednoznačne hovorí že na vmenu podlahovej kritiny netreba suhlas ale ostatné predpisi tym nie su dotktnute a to zaistit odhlučnenie uvedenej novej krytiny podlahy - dlažba a plavajuca podlaha. Potom sa nečudujte ze budete musieť kupovať kobare.
Ahoj
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Nejedná sa o mňa, ale chodia ma susedia otravovať s takýmito problémami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať