Zavrieť

Porady

Budem dostavat nemocenske pocas nezamestnanosti.?

Budem dostavat nemocenske pocas nezamestnanosti.? Podpora v nezamestnanosti nepoberam..som sa dobrovolne poistila ale az pocas PN.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak si v čase nástupu na DPN spĺňala podmienky - mala si poistenie, prípadne si bola v OL - tak áno.
    Ak nie - tak ani dávka nebude.
    Je úplne jedno, či si sa počas DPN poistila.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    v.tok pocas PN som sa poistila..to vadi?? Prepac za otazku
    Katy a R ani tak nevadí ... ale ak si predtým nemala poistenie - tak nič nedostaneš! (neviem, či si mala, či nie?).. a poistné budeš platiť!
    v.tok no dobre ale ked som na PN preco by som platil??
    Katy a R lebo platí zákon - treba sa najskôr pozrieť doň - a pozrieť si podmienky poistenia!
    v.tok bola som zamestnana a viac nez 3 roky..a potom som sa dostala na UP..KDE SOM 7.MESIAC..ale 2 mesiace som na PN..Od 1 marca som sa positila ako dobrolvolne poistena osoba,dakujem
    Katy a R tak si urobila blbosť! - mala si sa poistiť pred nástupom na DPN!
    v.tok tak sa odhlasim
    Katy a R si to riadne pozri ... že kedy sa ti vlastne môže zísť a či má význam? - až potom sa prihlasovať!
    v.tok nedostanem ani cent,,,ale budu ma operovat na chrbticu,,nevedela som ze treba klamat..pana beka...odkial som mala vediet ze budem chora?
    Katy a R dá sa ti terajšia DPN ukončiť? - ak áno, tak potom neskôr by si mohla mať novú dať si vypísať napr pri nástupe do nemocnice. - tá by potom bola platená ... záleží od DG ale to už musí lekár posúdiť, aby to SP nebrala ako pokračujúcu (z toho istého dôvodu)
    Zrejme si tú terajšiu DPN dávala len na UPSVaR - tak skús ukončiť (záleží od lekára) SP by to nemala mať v evidencii.
    v.tok musim odovzdat tzv..biely papier na peniaze koncom mesiaca na Socpoist aj ked nedostanem ani cent nemocenskeho?
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    v.tok (Dnes 11:57) pocas PN som sa poistila..to vadi?? Prepac za otazku
    Nevadí, Katy a R písala o tom, že na vznik nároku to poistenie počas DPN nemá nijaký vplyv, kedže si pred nástupom na DPN nebola poistená. Čiže polopate, bolo to zbytočné.
    Naposledy upravil Tweety : 15.03.14 at 11:07

    Budem dostavat nemocenske pocas nezamestnanosti.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.