Zavrieť

Porady

Kupa strsieho auta, leasing alebo uver ?

Ahojte, chystam sa kupit strsie auto cena do 4000e a rocnik 01-03. Je vyhonejsie zobrat na to bezucelovy uver od banky alebo formou leasingu, hlavne ma zaujime kde vseobecne menej preplatim na urokoch ? Inac ak pri inzerate je uvedene ze vozidlo je mozne zakupit na uver, je to tak ze si zoberiem uver a rucit budem tym vozidlom ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    na to aby sa vedelo koľko sa preplatí záleží od dlžky úveru... výšky akontácie a iných ostatných parametrov takto ti ťažko povedať... taktiež nesmieš zabúdať na vedľajšie poplatky, kde síce úrok môže byť nízky ale za spracovanie, schválenie úveru sa tiež niečo platí... ďalej otázne je čo ideš financovať, pri 11-13 ročnom aute, by som sa zamyslel, či vôbec bude mať na konci financovania nejakú hodnotu... t.j. miera rizika pri danom úvere môže byť vyššia... napr. 3 ročné auto ti skôr prefinancujú ako 10 ročné... takže možno ručiť auto by nebolo optimálne... avšak pri 50 % akontácií je to už iné...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    ak sa jedná od AAA -auto tak preplatíš min.30 % z ceny auta naviac,
    ale zase uver ide cez Quattro a neskumaju podmienky tak prísne ako banka,
    uver tam dostane naozaj každy ..
    a áno, ručíš tým autom, ktoré si od nich zakupiš, bude naň uvalené založné právo,až kým nesplatiš,
    takže porozmýšľaj či sa to oplatí...
    Oveĺa lepšie je položit tych 4000 akontáciu a zobrat na leasing autičko NOVE,
    lebo budeš mat do buducna pri novom aute vyššiu zostatkovú hodnotu,
    ak však kupiš nejake 7-ročne auto na leasing, 4 roky ho budeš splacať tak potom zistíš,že toto tvoje ojazdené auto nikto nebude chciet zobrat od teba ani zadarmo...

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Vhodnejšie by bolo kúpiť auto od súkromnej osoby, predtým si ho nechať skontrolovať a financovať kúpu prípadne z bezúčelového úveru. Netreba zabúdať nechať si 500-1000 e bokom na výmenu náplní, rozvodov a spol. a na prípadné poruchy.
    P.S. Dúfam, že to bude benzín....

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Taký ročník auta, ako píšeš, sa obvykle na leasing nedá kúpiť.. To je len hovorový výraz pre autoúver.. Klasický leasing sa robí pre max. štvorročné vozidlá.. Ostatné je autoúver, a niektoré spoločnosti robia autoúvery aj na dosť staré vozidlá.. Rozdiel medzi bankovým úverom a autoúverom je hlavne v tom, že keď si berieš úver v banke, nemusíš mať havarijnú poistku, pri autoúvere je to obyčajne potrebné.. A čo sa týka úrokov, v banke nevyjednáš výhodnejšie podmienky, naproti tomu pri autoúvere, ak ťa vyhodnotia ako bezproblémového klienta, môžeš dostať zaujímavejšiu ponuku, ale samozrejme závisí aj od spoločnosti..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iveta93 ..najradsej by som zobrala asi uver len zatial co som si o tom zistovala moj plat je priliz maly aby mi banka taku sumu schvalila. Zamestnavatel je ochotny a mozno by mi vedel vystavit dake potvrdenie o prime aby mi mohol byt schvaleny uver, len ci je to take jednoduche...
    Indeed vobec to nie je jednoduche, je tam kpopec vybavovania a banka ta nakoniec ZODERE z kože , a na urokoch preplatíš
    niekedy aj o 80-100 % viac ako si požičiaš,
    riešením je v tvojom pripade len koktavý autobazar
    lujza.j Ten ju tiez pekne zoslaha...
      zbaliť

    Kupa strsieho auta, leasing alebo uver ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.