Zavrieť

Porady

Pokryje PZP poistnú udalosť keď sa posunulo auto so zatiahnutou ručnou brzdou na parkovisku a poškodilo druhé auto?

Zaparkoval som si auto na parkovisku, zatiahol ručnú brzdu, zamkol auto a odišiel do obchodu. Keď som sa vrátil, auto posunuté, a narazené v druhom aute. Zatiaľ sa poškodený tvári že je v pohode, že nič moc nie je vidieť na jeho aute, ale ja by som rád riešil celú udalosť cez poisťovňu, len neviem či sa to vôbec dá keď nik nesedel v aute. Svedkov na zatiahnutú ručnú mám, len neviem, či mi k niečomu budú...! Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Viem o prípade ked auto s nezatiahnutou ručnou a nezaradenou rýchlosťou zišlo z kopca a nabúralo do odstaveného auta. Poistovna škodu preplatila. Ono aj ked si v tom aute nesedel tak poistené je auto. Neviem o tom že by bolo niekde definované že kto a či vôbec musí sedieť za volantom. Auto je poistené a aj takáto vec sa môže stať či už kôli technickej poruche alebo chybe vodiča.

    Pokryje PZP poistnú udalosť keď sa posunulo auto so zatiahnutou ručnou brzdou na parkovisku a poškodilo druhé auto?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.