Zavrieť

Porady

co mam robit ked som vytopila susedov?

na silvestra sa nam podarilo vytopit susedov rano sme sa zobudili nesla nam voda bola odstavena mi sme odisli oslavovat ku svokre nastastie sa moj priatel vraitl domov aj z jeho bratom nieco zobrat a zistili ze je vsade voda praskla nam rurka na zachode byvame v byte ktory sme dostali od mesta takze je to mestsky byt mestsky bytvovy podnik nam skodu uhradit nechce povedali ze si to musime vyriesit medzi sebou mi a nasi susedia ja som aj bola ochotna uhradit mojej susede nejake peniaze chcela som jej dat 150 eur ale ona od nas chce aby sme jej uhradili 500 eur povedala ze taka velka skoda jej vznikla na byte neviem co teraz robit pretoze mne sa to zda byt velmi prehnene nemame ani poistku ani ona ani mi co by ste robili na mojom mieste?
3 komentárov     zbaliť
korela Umožnila vám vidieť rozsah škôd na vlastné oči? Mohli ste to nafotiť vo vlastnom záujme.
allage ano umoznila nam vidiet rozsah skod ale mne sa nezdalo ze by mala skodu za 500 eur ako ona tvrdi a kde mam istotu toho ze to nemala uz predtym ja som u nej v zivote nebola a ona mi neposkytla ziadne dokazy ze to mala naozaj nove ako tvrdi ze vsetko prerabala napisala mi len rucne na papier ze co vsetko chce aby sme jej uhradili bez nejakych blockov len tak si tam sama od seba nahadzala sumy tak ja fakt nemam z kade vediet ci naozaj vsetko stalo tolko kolko ona od nas chce.
korela Koľko vám tiekla voda a aké množstvo to mohlo byť? Čo jej zatieklo, ktoré miestnosti označuje ako poškodené a ako? Rozpíš to. Možno ti poradím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

    Darma111
    my sme mali podobnú situáciu, ale sme boli na opačnej strane, my byt vlastný poistený, sused nad nami byt mestský, nepoistený. Vytopili nás, poistku nemali, nahlásili sme to ako poistnú udalosť na našu poistku. Riešila to poisťovňa nás vyplatila, škodu si vymáhala od nich. My sme sa až po zlikvidovaní poistenej udalosti dozvedeli, že susedia nemajú poistený byt, všetko museli zaplatiť. Tie reči okolo, susedia kde boli, ohovárali nás.

    Bohužiaľ v takom prípade je lepšie sa dohodnúť, ako sa potom naťahovať. Ku nám sa ani susedia neprišli pozrieť čo nám zničili, proste žiadny záujem. Skús sa radšej dohodnúť, vypomôcť pri oprave a hlavne dať si poistiť byt do budúcnosti.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podľa čítania: je to byt v majetku mesta - vy ste nájomníkmi. Za celkový stav zodpovedá majiteľ (mesto). Mesto by malo mať aj tieto byty poistené. Vy ste povinní udržiavať na vlastné náklady bežnú údržbu bytu. Prasknutá rúrka - môže sa to považovať za haváriu na zariadení a voči tomu by mesto malo mať poistku.
    Ak suseda nie je vlastníčkou bytu, len nájomníčkou - platí pre ňu to isté! Je to havária - malo by sa to hradiť z poistky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Neblázni človeče ... vraj mesto ???
    Roky som mal byt od mesta a aj škoda tou vodou bola .
    Od mesta by som dostal iba ak velké kulové .

    Vždy je zodpovedný majiteľ bytu ,kde sa porucha stala .
    Ak nemá ani jeden poistku ,tak platí pôvodca škody .
    erik555 lenze kto je majitelom toho bytu? najomca nie je majitel!
    buchač Záleží aj od rozsahu škody a aj o uzavretej poistke ,nakoľko :

    Je potrebné si uvedomiť, že sa jedná spravidla o dva druhy poistenia a to poistenie samotnej nehnuteľnosti a poistenie zariadenia nehnuteľnosti spolu s ostatným hnuteľným majetkom, ktorý sa v nehnuteľnosti nachádza.

    Poistenie nehnuteľnosti môže urobiť len majiteľ objektu. Súčasťou tohto poistenia sú spravidla zabudované časti nábytku, sanita, osadené zárubne, kuchynská linka...

    Poistením majetku sa rozumie zariadenie voľne položené, veci a predmety ktoré sa tam nachádzajú. Súčasťou tohto poistenia môžu byť aj cudzie veci prevzaté do úschovy, či užívania.

    Po týchto krátkych definíciách asi mnohých napadlo, že do nájomného bytu po zabudovaní skriňového nábytku by z poistného hľadiska ako nájomca nemali nárok na odškodnenie z poistenia majetku, pretože váš nábytok sa stal súčasťou bytu, čiže nehnuteľnosti.
    http://www.comfortfinance.sk/produkty_pnam
      zbaliť

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Tam kde býva dieťa, všetci majú byty vo svojom vlastníctve. Počas štyroch rokov sa mu podarilo "vytopiť" spodný byt, našťastie iba mapky na maľovke v kúpeľni. V novorekonštruovanej. Zakaždým to manžel (tatko) max. do týždňa vymaľoval. Ešte aj podoťahoval kohútiky a drobné opravy. Dieťa nie je poistené, susedka neviem, ale panujú tam dobré vzťahy. Ale je fakt, že ak príde ohlásiť takúto haváriu, vždy ho pozve sa pozrieť na následky.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nemáš poistku - máš smolu ...

    Nespomínaš , o akú konkrétnu škodu ide .
    Ak iba maľovka , nuž daj susede vymaľovať na vlastné náklady .
    Ak nejaká elektronika ...ach jo ...

    Radšej sa dohodni , lebo susedka to môže dať na súd a URČITE prehraješ ...

    Zacitujem :
    ja som aj bola ochotna uhradit mojej susede nejake peniaze chcela som jej dat 150 eur ale ona od nas chce aby sme jej uhradili 500 eur povedala ze taka velka skoda jej vznikla na byte neviem co teraz robit pretoze mne sa to zda byt velmi prehnene nemame ani poistku ani ona ani mi co by ste robili na mojom mieste?
    Ako by si sa zachovala , ak by bola situácia opačná ...???
    Vytopená , bez poistky , solídna škoda v byte a susedka by Ti chcela šmariť na stôl 150 € ???
    Naposledy upravil buchač : 19.03.14 at 20:54

    co mam robit ked som vytopila susedov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.