Zavrieť

Porady

Ako postupovat pri uraze pocas prace v zahranici?

Dobry den...Som zamestnany v Holandsku na dobu urcitu...Kontrakt sa mi konci 27.4.2014. Pocas dovolenky na Slovensku som mal autonehodu a zlomil som si stavce v chrbtici..Momentalne som uz treti tyzden hospitalizovany v nemocnici.Doba liecenia sa odhaduje na 6 a viac mesiacov,kedze si necitim nohy a je mozne,ze uz nikdy nebudem chodit tak ako pred nehodou..Kedze koncom aprila mi konci zmluva v Holandsku,tym padom mi konci ak zdravotne poistenie...Chcel by som sa teda prihlasit na urad prace na Slovensku,aby za mna stat platil zdravotne poistenie na Slovensku..Otcovi,ktory to bol zistovatale povedali,ze ma nemozu zaevidovat na urad prace,lebo som PN...Ako mam dalej postupovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Predpokladám, že ako zamestnanec si povinne zdravotne a sociálne poistený v Holandsku, treba zistiť či ti vznikol nárok na nemocenské dávky v Holandsku, príp. aké sú podmienky vyplácania týchto dávok počas PN v Holandsku. Neviem ako je to s ukončením pracovného pomeru počas PN v Holandsku, takže aj toto si treba zistiť, najlepšie by asi bolo obrátiť sa na svojho zamestnávateľa v Holandsku a doriešiť s ním aj vyplácanie nemocenských dávok aj ukončenie pracovného pomeru...
    A skús si preštudovať toto:
    http://ec.europa.eu/employment_socia...erlands_sk.pdf

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Treba sa co najskor obratit na terajsiu ZP a zaslat im vsetky dokumenty,tykajuce sa urazu.Vyhladaj cez net ich stranku,urcite tam budu mat instrukcie,ako treba postupovat a aj kontakty na ktore sa treba obratit.
    Treba konat co nejrychlejsie,aby si neprisiel o peniaze. Neviem, ako je to v Holandsku,ale napr. v Rakusku je treba poslat papiere od lekara max. do 5 dni od urazu.V NL to bude asi podobne.

    Ako postupovat pri uraze pocas prace v zahranici?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.