Zavrieť

Porady

dodatočné DPH

Prosím súrne o pomoc!!!! Idem podávať dodatočné DPH za november 2005. V pôvodnom sme mali nadmerný odpočet cca 40000 Sk teraz podávam dodatočné DPH lebom musím doplatiť asi 60000 Sk. Akú sumu mám teraz zaplatiť 20 000 Sk alebo celých 60 000 Sk a oni mi pôvodný odpočet 40000 Sk vrátia? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    daja
    Prosím súrne o pomoc!!!! Idem podávať dodatočné DPH za november 2005. V pôvodnom sme mali nadmerný odpočet cca 40000 Sk teraz podávam dodatočné DPH lebom musím doplatiť asi 60000 Sk. Akú sumu mám teraz zaplatiť 20 000 Sk alebo celých 60 000 Sk a oni mi pôvodný odpočet 40000 Sk vrátia? ďakujem
    NO za november Ti už preda vrátili. Ak v tejto tažkej hodinke po DP dobre rozumiem správne DPH malo byť na daňovú povinnosť 20 tis.? alebo 60 000?

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Jasné že mi vrátili 40 000 SK. Takže idem zaplatiť tých zvyšných 60000 Sk. To bude asi ozaj týmto ťažkým dátumom. Ďakujem. Asi si zoberiem dovolenku

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    daja
    Jasné že mi vrátili 40 000 SK. Takže idem zaplatiť tých zvyšných 60000 Sk. To bude asi ozaj týmto ťažkým dátumom. Ďakujem. Asi si zoberiem dovolenku
    Daja pozor! Ak DP je správne 60 000 /teda nemal byť vôbec žiadny NO, ale DP 60000/ tak zaplatíš teraz 60 000 a zároveň vrátiš DÚ NO 40 000, ktorý Ti už vrátil.


    Stále píšeš pojmy ako doplatiť rozdiel a pod., čiže nie som si istá či správna DP je 20 000., 60 000 alebo ako, ale každopádne ten NO musíš vrátiť späť a daň zaplatiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.