Zavrieť

Porady

Vratenie dane za PN v rocnom zuctovani

Dobry den.Som zamestany v jednej firme uz sedem rokov.Minuly rok som bol dva tyzdne PN v aprili a takisto dva tyzdne PN v novembri cize dokopy mesiac z roka.V robote mi spravili rocne zuctovanie a vysiel mi nedoplatok 0,04 eur.Chcem sa spytat ci mi naopak nemali nejake peniaze oni vratit za tie PN?Lebo vela ludi mi povedalo ze by mi mali urcite vracat nejaku ciastku.Nevyznam sa v tychto danovych veciach takze vas poprsim o radu.Vopred Vam dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    záleží od výšku tvojho zdaniteľného príjmu, ak si mal nízky príjem a nezaplatil si daň tak potom Ti nemajú čo vracať napriek tomu, že si bol na PN.
    Ak máš čísla z RZD tak daj skontrolujeme - resp. udaj aspoň výšku zaplatenej dane
    Takto bez čísel sa Ti veľmi nedá poradiť.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Za PN sa nikdy dane nevracajú - to k tomuto ... "Chcem sa spytat ci mi naopak nemali nejake peniaze oni vratit za tie PN?"

    Daň ti môže byť vrátená len v prípade preplatku - tebe zrejme nevznikol žiadny - pretože v tých mesiacoch, čo ti PNka trvala si príjem mal (mzdu) - a zrejme bol vyšší ako NČZD. (a mal si nižžšiu aj daň)

    nejaký preplatok by si mohol mať, keby si celý jeden mesiac nemal vôbec príjem ...
    V RZD máš presne uvedené, koľko je tvoja daňová povinnosť za rok 2013 a koľko boli preddavky na daň ...
    Naposledy upravil Katy a R : 22.03.14 at 19:49

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jessica42
    Dobry vecer chcem sa opytat ci mam narok na vratenie dani z PN za cely rok? Suma ktora bola vyplacana poistovnou pocas PN bola 807€
    Keď si bol celý rok PN, žiadnu daň si neplatil, teda nemajú ti čo vrátiť. Nemocenské vyplácané SP nie je zdanitelný príjem.

    pgfcb je offline (nepripojený) pgfcb

    pgfcb
    Dakujem za radu.No neviem presne ktory riadok tak napisem dva napr.-Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov = 10169,44 alebo potom Zaklad dane = 8807,01.Dufam ze z toho jedneho sa to bude dat vyratat keby nie napisem dalsi.Velmi pekne vam dakujem za ochotu mi poradit.
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    ZD si mal 8807,01 t.j hrubý príjem mínus poistné. 8807,01 - 3735,94 = ročný ZD 5071,07 x 19% = daň na úhradu 963,50. Pravdepodobne si mal zrazené preddavky dane 963,46. Z toho vznikol nedoplatok 0,04 €.

    pgfcb je offline (nepripojený) pgfcb

    pgfcb
    DAkujem za odpovede Katy a R a Antonia.Zase som o nieco mudrejsi.Poradili ste mi.Este raz dik
    Dobry vecer chcem sa opytat ci mam narok na vratenie dani z PN za cely rok? Suma ktora bola vyplacana poistovnou pocas PN bola 807€
    avalik Etiketa porady:

    Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát.

    Vratenie dane za PN v rocnom zuctovani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.