Zavrieť

Porady

predané dedičstvo

V roku 1978 po smrti starej mamy prešla 1/2 nedokončeného(skolaudovaného) domu s pozemkom na všetkych 4 surodencov. Jeden dokončil dom (vnútorné úpravy, IS) a zostal v ňom bývať so svojou rodinou. Dvaja zo súrodencov po čase previedli svoje podiely na brata. Jeden podiel sestra predala v roku 2009 tretej osobe. Potrebovala by som vedieť ako sa berie hodnota predanej časti. Či predala svoju čiastku v stave a hodnote ako bola vyčislená pri dedičskom konaní, alebo sa berie hodnota čiastky v roku predaja. Dotičná sa v roku1979 z domu odsťahovala a na dokončovanie domu neprispela.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak niekto kupuje, určite kupuje za cenu aktuálnu. Ten spoluvlastník, ktorý v dome býval a zhodnotil ho, má pri zrušení spoluvlastníctva právo na vyporiadanie jeho investícií.
    vieraA Ono to ani v skutočnosti nebola kúpa ako taká.Dotyčná sa chcela vyhnúť tomu aby jej ten podiel vzal exekútor,tak to prepisala na tretiu osobu.Ten človek jej v tom čase požičal aj nejakú sumu peňazí.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    V roku 1978 po smrti starej mamy prešla 1/2 nedokončeného(skolaudovaného) domu s pozemkom na všetkych 4 surodencov. Jeden dokončil dom (vnútorné úpravy, IS) a zostal v ňom bývať so svojou rodinou. Dvaja zo súrodencov po čase previedli svoje podiely na brata. Jeden podiel sestra predala v roku 2009 tretej osobe. Potrebovala by som vedieť ako sa berie hodnota predanej časti. Či predala svoju čiastku v stave a hodnote ako bola vyčislená pri dedičskom konaní, alebo sa berie hodnota čiastky v roku predaja. Dotičná sa v roku1979 z domu odsťahovala a na dokončovanie domu neprispela.

    Toto ma zaráža!

    Bratia mali predsa predkupné právo! Uplatnila sestra predkupné právo? Bratia mohli tento predaj časti majetku napadnúť - teda napadnúť KZ a označiť ju ako neplatnú pre absenciu predkupného práva.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Bednarova J Áno ale keďže ide o relatívnu neplatnosť, ( btw.: ako aj z dôvodu kúpnej ceny ) bola lehota iba 3 roky.
    misoft No práve - už je to pasé - ale aj tak ma to zaráža - proste ich jednoducho od*bala..... Preto som písal MOHLI - ale neurobili to.
    Bednarova J mnohí to nerobia, ale mohla to byť aj blízka osoba, len nechápem načo im je po takom dlhom čase vedieť cenu spoluvlastníckeho podielu...okrem toho, že sa to týka ich nehnuteľnosti a môžu ísť pozrieť do spisu na kataster
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.