Zavrieť

Porady

Čo je to na dobierku ?? A ako mam platiť ak mi príde nejaká vec cez poštu inak na dobierku ??

Dobry deň Kupujem teraz nove veci až z Detvy a ak my niekto pošle napr.BMX rám tak ako zistím že my už prišiel a ako mu zaplatim ked som ho nevidel ?? Je potrebne mať nato nejaký dôkaz ako napr. Vodičák,Preukaz Poistenca alebo Občiansky Preukaz ?? Ak nemám ešte 15 a nemám Občiansky Preukaz tak postačí im Preukaz Poistenca ??
5 komentárov     zbaliť
kopretinka a rodičia vedia,že ty si niečo kupuješ na dobierku?
buchač Smiešna cena ....25 € ....

http://sport.bazos.sk/inzerat/34803573/BMX-ram-Felt.php
kopretinka ako pre koho...........ak mu príde pár hrdzavých tyčiek....
P4tr3ss Nooo...Tak docela
buchač ...eeee....

Tak idú ceny ...
Šak auto kúpiš za pár stovák ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Postar ti hodi listok do schranky,ze mas na poste ulozeny balik na dobierku a na listku budes mat napisanu cenu. Na poste zaplatis a oni ti vydaju balicek. Ale nakolko nemas OP,asi bude musiet ist s tebou dobierku prevziat rodic,lebo tam sa zapisuju udaje z OP.
    Ak si objednas dodanie cez kuriera,postup je rovnaky,ale sofer ti prinesie tovar domov.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ti niekto posle balik, posta ti ho privezie a ak nebudes doma, necha ti v schranke zlty listok, kde a kedy si balik mozes prevziat. Dnes uz postovy kurier, ak ma telefonne cislo na mobil, zavola a dopredu sa dohodne, kedy moze balik dorucit.
    Ako a kedy budes platit, to sa musis dohodnut s predavajucim.
    Pri preberani zasielky doma nepotrebujes ziadny doklad totoznosti. Na poste s tym listkom ano, bezne OP, cim sa preukazuje adresat do 15 rokov ...ti povedia na poste.

    A dorucenie na dobierku znamena, ze odosielatel si napise cenu balika, ty ju pri prevzati zaplatis poste a posta doruci peniaze odosielatelovi.

    (a mi, mne sa pise s makkym i, oprav si to)
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Ivka,aj kurier si pytava OP a zapisuje udaje
    ivka70 Pokial mi kurier vola, nikdy si nepyta OP. Ani pri doruceni, ked som doma 0 bez ohlasenia telefonom, si OP nikto nepyta .... nie je na to dovod ...lebo pokial nejde o zasielku do vlastnych ruk, moze ju prevziat ten, kto byva sadresatom ...a ak je dorucenie na tu adresu ....
    P4tr3ss Ouuuu....Ale čo ak nebudem Doma ??
    kopretinka on ti najprv zavolá,a dohodnete sa....
    P4tr3ss No nwm
    P4tr3ss Ďakujem
    arizona Alebo ti pride vopred sms s oznamenim, kedy kurier pride
    misoft ivka:
    a) Kuriér pýta doklad totožnosti vždy! Musí mať istotu, že odovzdáva zásielku správnej osobe.
    b) Pri doporučení poštou niekedy pýtajú doklad totožnosti - poštový kuriér istotne. Ak by to doručoval/a doručovateľ/ka, ktorý/á tam má svoj rajón a pozná - ten málokedy pýta. Ale kurier z pošty pýta.
    c) Na pošte pýtajú vždy.
    ivka70 Mam to z vlastnych skusenosti, ked maju telefon a zavolaju, uz ziadny doklad totoznosti nchcu. Ani postovy kurier ani iny kurier dorucovatelskej sluzby. Niekolko krat som tak baliky preberala v poslednom case. Bez OP ci ineho dokladu totoznosti.
    misoft Nuž - ja mám práve opačnú skúsenosť - i telefón mal, i adresu vedel, i ma poznal (poštový kuriér) - i tak plastikovú kartičku požadoval, číselka opisoval do papiera o prevzatí.
    A jeho vyjadrenie: chránim seba i klienta.....
      zbaliť
    Ak mam 15 a OP a kupujem airsoftku z bazosu a pride mi balik,normalne ho zaplatim a hotovo ??
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Normálne si koleduješ aj s predajcom o problém...


    V Slovenskej republike je podľa zákona o strelných zbraniach a strelive (190/2003 Z. z.) povolené vlastniť airsoftovú zbraň (podľa zákona zbraň kategórie D) iba osobe nad 18 rokov. Osoba vo veku pod 18 rokov nemôže vlastniť airsoftovú zbraň (resp. akúkoľvek zbraň kategórie D) a je jej s ňou manipulovať povolené výlučne pod dohľadom osoby staršej ako 18 rokov (podľa § 56 odsek 8 zákona o strelných zbraniach a strelive).

    Zákon neupravuje minimálny vek hrania samotného airsoftu, iba vlastníctvo a manipulovanie s airsoftovými zbraňami.
    ivka70 Zakon upravuje manipulaciu pre osoby nad 15 rokov pod dohladom.

    A od jula 2015 je aj povinna registracia vlastnika airsoftovej zbranr.
    Takze ak ju predavajuci nepreregistruje ( lebo zaregistrovat sa da len na osobu nad 18 rokov), tak si fakt koleduje o "priekak", ktory ani kupujuce dieta neobide..
    buchač Zákon upravuje nie iba stránku samotnej registrácie.

    Moja prvá veta " Normálne si koleduješ aj s predajcom o problém..." má viacero následných skutočností.

    Ale pravdupovediac, nechce sa mi diskutovať na danú problematiku s 15 ročným chlapcom.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Je potrebné mať nejaký preukaz totožnosti .
    Preštuduj link od Pošty http://www.posta.sk/sluzby/faq-casto-kladene-otazky

    Prevziať môže zákonný zástupca .
    Alebo ako príjemcu zásielky daj rovno jedného z rodičov .

    Zásielka Ti príde tzv.dobierkou , to znamená , že platbu vykonáš až pri dodaní - prevzatí zásielky .
    Ale skôr predpokladám , že zásielka bude doručená kuriérom - prevzatie a platba je rovnaká .

    Čo je to na dobierku ?? A ako mam platiť ak mi príde nejaká vec cez poštu inak na dobierku ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.