Zavrieť

Porady

Prevody peňazí

Dobrý deň,

môže mi niekto vysvetliť ako je to pri platbách do zahraničia ? nemám s tým skúsenosti a nechcem urobiť nejakú somarinu. Mám normalne v banke vedený bežý účet a chcel by som urobiť prevod peňazí na zahraničný účet. Môj účet je vedený v korunách, ale platbu musím uskutočniť v EURách. Keď chcem takéto niečo uskutočniť tak musím mať vedený aj druhý účet v EURách ?, alebo sa to dá urobiť tak, že zadám príkaz v SKK a banka to prepočíta dnešným kurzom a prevednie výšku tej platby na EURá ? Nevie niekto aké sú približne poplatky pri takýchto prevodoch ? jedná sa o TATRA BANKU.........ospravedlňujem sa ak som príspevok zaradil mimo tému, ale nič podobné som tu nenšiel.

ak by sa niekto našiel a odpovedal mi, tak vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mari.7 je offline (nepripojený) mari.7

    mari.7
    poplatok je 3 libry bez ohladu na vysku sumy prevodu

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Banka má určite zahraničný príkaz na úhradu, kde si vypíšeš všetko podľa predtlače, z účtu ti odídu SKK a na zahraničný účet prídu EURá.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    terry
    Dobrý deň,

    môže mi niekto vysvetliť ako je to pri platbách do zahraničia ? nemám s tým skúsenosti a nechcem urobiť nejakú somarinu. Mám normalne v banke vedený bežý účet a chcel by som urobiť prevod peňazí na zahraničný účet. Môj účet je vedený v korunách, ale platbu musím uskutočniť v EURách. Keď chcem takéto niečo uskutočniť tak musím mať vedený aj druhý účet v EURách ?, alebo sa to dá urobiť tak, že zadám príkaz v SKK a banka to prepočíta dnešným kurzom a prevednie výšku tej platby na EURá ? Nevie niekto aké sú približne poplatky pri takýchto prevodoch ? jedná sa o TATRA BANKU.........ospravedlňujem sa ak som príspevok zaradil mimo tému, ale nič podobné som tu nenšiel.

    ak by sa niekto našiel a odpovedal mi, tak vopred ďakujem
    Cez domácu banku:do zahraničného PP,voľba účtu SKK, mena EUR a počet..
    Naposledy upravil Tweety : 31.03.06 at 09:53

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    terry
    Dobrý deň,

    môže mi niekto vysvetliť ako je to pri platbách do zahraničia ? nemám s tým skúsenosti a nechcem urobiť nejakú somarinu. Mám normalne v banke vedený bežý účet a chcel by som urobiť prevod peňazí na zahraničný účet. Môj účet je vedený v korunách, ale platbu musím uskutočniť v EURách. Keď chcem takéto niečo uskutočniť tak musím mať vedený aj druhý účet v EURách ?, alebo sa to dá urobiť tak, že zadám príkaz v SKK a banka to prepočíta dnešným kurzom a prevednie výšku tej platby na EURá ? Nevie niekto aké sú približne poplatky pri takýchto prevodoch ? jedná sa o TATRA BANKU.........ospravedlňujem sa ak som príspevok zaradil mimo tému, ale nič podobné som tu nenšiel.

    ak by sa niekto našiel a odpovedal mi, tak vopred ďakujem
    Teraz sa už dá uhradiť aj zo slovenskej meny fa v eurách .Nemusíš robiť prevod na euro účet , treba zájsť do banky , zober so sebou fa a dohodni sa a tam na mieste si vypíš úhradu .

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    terry
    Dobrý deň,

    môže mi niekto vysvetliť ako je to pri platbách do zahraničia ? nemám s tým skúsenosti a nechcem urobiť nejakú somarinu. Mám normalne v banke vedený bežý účet a chcel by som urobiť prevod peňazí na zahraničný účet. Môj účet je vedený v korunách, ale platbu musím uskutočniť v EURách. Keď chcem takéto niečo uskutočniť tak musím mať vedený aj druhý účet v EURách ?, alebo sa to dá urobiť tak, že zadám príkaz v SKK a banka to prepočíta dnešným kurzom a prevednie výšku tej platby na EURá ? Nevie niekto aké sú približne poplatky pri takýchto prevodoch ? jedná sa o TATRA BANKU.........ospravedlňujem sa ak som príspevok zaradil mimo tému, ale nič podobné som tu nenšiel.

    ak by sa niekto našiel a odpovedal mi, tak vopred ďakujem
    Poplatky budú v závislosti od tho, či si FO, malý podnikateľ alebo veľký podnikateľ. Pre orintáciu tu máš poplatky za zahran. platby pre malých podnikateľov v TB:

    ) zahraničný prevodný príkaz v pobočke:

    suma platby alebo ekvivalent poplatok
    od 0,- Sk do 100 000,- Sk 400,- Sk
    od 100 000,01 Sk do 500 000,- Sk 700,- Sk
    od 500 000,01 Sk do 1 000 000,- Sk 1000,- Sk
    od 1 000 000,01 Sk 1 300,- Sk

    b) zahraničný prevodný príkaz cez Internet banking a Telebanking:

    suma platby alebo ekvivalent poplatok
    od 0,- Sk do 100 000,- Sk 300,- Sk
    od 100 000,01 Sk do 500 000,-Sk 600,- Sk
    od 500 000,01 Sk do 1 000 000,- Sk 900,- Sk
    od 1 000 000,01 Sk 1 200,- Sk
    Naposledy upravil Chobot : 31.03.06 at 11:02

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    v banke vypíšeš zahraničný príkaz k úhrade - zo svojho korunového účtu
    potrebuješ vedieť IBAN kód a Swift kód toho komu sú peniaze určené + presnú adresu jeho banky v zahraničí ...

    lyssetka je offline (nepripojený) lyssetka

    lyssetka
    Zdravim....ja by som mala podobny problem...chystam sa pracovat do zahranicia (na dlhsiu dobu), presnejsie do Anglicka - do Londyna a mam nasledovny problem....mam vytvoreny ucet v sl.sporitelni a chcela by som vediet, co bude pre mna najvyhodnejsie....ak si necham od britskeho zamestnavatela posielat peniaze na moj slovensky ucet, ale tu sa plati potom aj za vybery slovenskou kartou v zahranici...alebo si mam zriadit ucet tam, ale co potom ked sa vratim na slovensko???

    Proste aby som co najviac usetrila

    Za odpoved velmi pekne dakujem :-*

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lyssetka Pozri príspevok
    Zdravim....ja by som mala podobny problem...chystam sa pracovat do zahranicia (na dlhsiu dobu), presnejsie do Anglicka - do Londyna a mam nasledovny problem....mam vytvoreny ucet v sl.sporitelni a chcela by som vediet, co bude pre mna najvyhodnejsie....ak si necham od britskeho zamestnavatela posielat peniaze na moj slovensky ucet, ale tu sa plati potom aj za vybery slovenskou kartou v zahranici...alebo si mam zriadit ucet tam, ale co potom ked sa vratim na slovensko???

    Proste aby som co najviac usetrila

    Za odpoved velmi pekne dakujem :-*
    Najviac ušetríš, keď peniaze budeš držať v hotovosti pod vankúšom, Kažedá "sranda" niečo stojí, ale výhodnejšie je mať v lokálnej banke nejaký lacnejší účet a ten používať a až po skončení pobytu si zostatok na účte nechať previesť na svoj účet doma. Používať účet v SK banke v zahraničí by ťa vyšlo dosť draho - všetky prevoďáky, ktoré by si zadala cez internetbanking v prospech príjemcu v GB by boli ako zahraničné platby.Aj hovotostné výbery by si mala spoplatnené cca sumou 200 SKK.

    kukenx je offline (nepripojený) kukenx

    kukenx
    Dobry den.
    Potreboval by som poradit ako sa daju poslat peniaze z UK na SK/CZ.Mam totiz HSBC banku.

    Dakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kukenx Pozri príspevok
    Dobry den.
    Potreboval by som poradit ako sa daju poslat peniaze z UK na SK/CZ.Mam totiz HSBC banku.

    Dakujem
    Celkom jednoducho - choď do HSBC banky v GB, povedz, že chceš urobiť prevod na Slovensko (transfer), vyplníš prevodný príkaz, kde uvedieš svoj účet, svoju banku a oni urobia prevod.

    Ak to prevedieš na EUR účet, tak tvoja banka ti zamení automaticky peniaze z GBP na EUR.

    Len treba rátať s tým, že sú s tým spojené poplatky, banka ti povie, koľko to bude cca stáť.

    Najlacnejšie je zobrať cash a priniesť si ju so sebou na Slovensko.

    kukenx je offline (nepripojený) kukenx

    kukenx
    No ja by som to naj cez internet.Da sa to?Pozeral som v spravach ze by tie poplatky mali byt nizsie od 1.1.2009.Je na tom nieco pravdy?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kukenx Pozri príspevok
    No ja by som to naj cez internet.Da sa to?Pozeral som v spravach ze by tie poplatky mali byt nizsie od 1.1.2009.Je na tom nieco pravdy?
    Aby si mohol realizovať platby cez internet, musíš mať aktivovaný internetbanking v tej banke (HSBC). Bez toho môžeš po internete len surfovať, ale nie nakladať so svojimi peniazmi.

    Alebo ak máš platobnú kartu vydanú v tej svojej banke, môžeš tu ňou platiť a tak postupne čerpať tie peniaze.

    A poplatky sa týkajú slovenska, nie UK. Tam sa riadia vlastnými poplatkami. Pozri si sadzobník svojej banky.

    mari.7 je offline (nepripojený) mari.7

    mari.7
    ja posielam penize z UK cez opaltransfer a som spokojna s ich sluzbami. je to jednoduche, trva to 2 dni a maju nizke poplatky takze odporucam

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    mari.7 Pozri príspevok
    ja posielam penize z UK cez opaltransfer a som spokojna s ich sluzbami. je to jednoduche, trva to 2 dni a maju nizke poplatky takze odporucam
    čo je nízky poplatok?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    mari.7 Pozri príspevok
    poplatok je 3 libry bez ohladu na vysku sumy prevodu
    a koľko je poplatok za prevod z tvojho účtu na účet Opal Transfer Ltd v BARCLAYS Bank?
    My tiez posielame cez Opal Transfer.
    Najsor sme posielali cez banku (strasne predrazene) potom sme niesli peniaze domov v cashi. Si vies predstavit tie nervy. Teraz cez Opal to posleme a ked prideme domov tak su na ucte. A dokonca je lepsi kurz ako ked by sme menili doma.
    Niektori to robia cez kartu ale to si potom nemozes naraz vsetko vyberat a zase kazdy den vybrat cast a ist s tym do banky,...
    Cez Opal je to super

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.