Zavrieť

Porady

ako dlho trvá odpoveď s okresneho súdu na vratenie vodičského preukazu ???

Dobrý deň chcel by som sa spýtať :
V decembri minulého roku mi bol zadržaný vodičský preukaz za jazdu pod vplyvom alkoholu ,okresný súd mi odobral VP na jeden rok .....v máji teda bude polovica trestu za mnou a chcem teda vedieť ked podám žiadosť na vrátenie že ako dlho trvá kým mi odpovedia s okresného sudu ....máte s tým niekto skúsenosti ??? za odpoveď ďakujem
Naposledy upravil Dav : 24.05.14 at 19:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Súd nemá žiadnu lehotu. Ak ide o vyťažený súd, môže sa stať, že Vás predvolá až v závere trestu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majo978 fuuuu to nemyslíte vážne ....ja som myslel že cca 2 týždne ...potrebujem ho čo najskôr
    Mila123 prepáč predsa platí keď pijem nejazdím, jazdím vtedy keď nepijem....
    ty si urobil kombináciu tejto kombinácie......
    následky musíš znášať ty.....
    môjmu známemu súd poslal po 2. mesiacoch
    lujza.j keby bolo na mne nikdy!!!
      zbaliť

    majo978 je offline (nepripojený) majo978

    majo978
    môžem podať žiadosť pred ukončením polovice trestu ? alebo až po polovici ? aká je lehota na odpoveď z okresného súdu ? podla nového zákona od 1.1.2014 sa možnosť o vrátenie VP po polovici nevťahuje na všetky prípady ( alkohol ,nezotrvanie pri dopravnej nehode )????? .ďakujem za odpoveď

    asterix174 je offline (nepripojený) asterix174

    asterix174
    Tak predpokladám že čin si spáchal ešte pred 1.1 2014 čiže by si sa mal posudzovať podľa starého zákona. Žiadosť môžeš podať až po uplynutí polovice trestu. Treba rátať s lehotou na rozhodnutie aj 3 mesiace.
    majo978 ano čin som vykonal 18.12.2013 ....ďakujem

    majo978 je offline (nepripojený) majo978

    majo978
    na ktoré prípady sa vzťahuje a nevzťahuje možnosť vrátenia Vodičského preukazu po uplynutí polovice trestu ? potrebujem vedieť presne podla zákona .......neviete mi poradiť kde to nájdem ?

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    §14 z. 372/1990 Zb.

    (3) Od výkonu zvyšku zákazu činnosti možno po uplynutí polovice času výkonu tejto sankcie upustiť na základe žiadosti páchateľa. Na rozhodnutie o upustení alebo neupustení od výkonu zvyšku zákazu činnosti sa nevzťahujú všeobecné predpisy o správnom konaní.

    (4) Od výkonu zvyšku zákazu činnosti nemožno upustiť podľa odseku 3, ak ide o zákaz činnosti viesť motorové vozidlo, ktorý bol uložený páchateľovi priestupku, ktorému bol v predchádzajúcich desiatich rokoch uložený
    a) trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlo za trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky alebo za iný trestný čin spáchaný pod vplyvom návykovej látky, alebo
    b) zákaz činnosti viesť motorové vozidlo za priestupok podľa § 22 ods. 1 písm. a), d), e) alebo písm. f).

    §22
    (1) Priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky sa dopustí ten, kto
    a) ako vodič vozidla sa odmietne podrobiť vyšetreniu na zistenie požitia alkoholu alebo inej návykovej látky spôsobom ustanoveným osobitným predpisom, 3a) hoci by také vyšetrenie nebolo spojené s nebezpečenstvom pre jeho zdravie,
    d) vedie motorové vozidlo v stave vylučujúcom spôsobilosť viesť motorové vozidlo, ktorý si privodil požitím alkoholu,
    e) ako vodič počas vedenia vozidla požije alkohol alebo vedie vozidlo v takom čase po jeho požití, keď sa na základe vykonaného vyšetrenia podľa osobitného predpisu3a) alkohol ešte nachádza v jeho organizme,
    f) ako vodič počas vedenia vozidla požije inú návykovú látku alebo vedie vozidlo v takom čase po jej požití, keď sa na základe vykonaného vyšetrenia podľa osobitného predpisu3a) návyková látka ešte nachádza v jeho organizme,
    majo978 Ďakujem pekne ☺

    majo978 je offline (nepripojený) majo978

    majo978
    ked je odobratý vodičský preukaz koli dopravnej nehode ( nie za alkohol ) je to len priestupok ...tak sa chcem spýtať či ten čo si požiada o vrátenie VP či bude musieť ísť aj na preskúšanie (testy ) .
    a je možnosť podať žiadosť v polovici ?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Toto už bola tvoja 4. téma ohľadne odobratého vodičáku. Buď si z náš robíš srandu alebo zastupuješ všetkých kamarátov, ktorým zadržali vodičáky.

    Raz si uviedol, že to bolo za alkohol, teraz zase píšeš, že je to za dopravnú nehodu.
    majo978 ja si vôbec nerobím srandu !!! JA mám zadržaný VP za alkohol (19.5 som si podal žiadosť) a teraz píšem za kamaráta .......je to zakázané ?
    Chobot Vy ste teda dobrá partia.... všetci bez vodičáku...
    draik Bolo by vhodné si prečítať zákon o cestnej premávke, a to nielen preto, že sa dozvie, čo je potrebné k vráteniu VP urobiť, ale predovšetkým preto, že zákon bude potrebné ovládať pri preskúšaní.
      zbaliť

    bnorika je offline (nepripojený) bnorika

    bnorika
    Môžeš podať žiadosť až po polovici trestu, a súd na vybavenie má 30 dní!
    Žiadosť o podmienečne upustenie zvyšku zákazu činnosti - sa to volá!
    Nariaďuje sa verejné zasadnutie na príslušnom súde, a tam sa vyhlasuje uznesenie, čo môžu vydať hneď po pojednávaní!
    misoft Trochu neskoro - možno ten vodičák už dávno má.....
    Pozri sa na dátumy....
    Príspevok zbalený
    spam
    avalik ty sa ukludni a spravaj sa slusne ... mas tu prvy prispevok a hned urazas? dole na stranke mas etiketu porady, laskavo si ju precitaj a spravaj sa podla nej
    duves Súhlasím s lujzou. Som generacia, že moj otec, ak by prešiel na červenu, tak celu noc nespí. Dnesk ako jazdí mladež, kurňa, to nechapem. Tie vodičaky sa rozdavaju. Smerovky nič, dopravne predpisy nula bodov. 70-ka po meste.
    BXLmiami Súhlasím s Lujzou.A vieš prečo?Lebo obidve denne vyťahujeme z tých sra**** takých ,,hrdinov " ako si ty.Málo ťa lomili v detstve.

    ako dlho trvá odpoveď s okresneho súdu na vratenie vodičského preukazu ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.