Zavrieť

Porady

DP typ B dôchodcu - vrátenie dane

Ahoj,
dôchodca poberal príjem zo závislej činnosti a mal aj iný príjem (prácu na príkaznú zmluvu) Čítala som,že ak príjem nepresiahne 1867,- zo závislej činnosti, štát vráti zaplatené odvody dane, ktoré vykonal zamestnávateľ, musí podať DP. Týka sa to výlučne závislej činnosti? podľa par. 46a by som povedala, že by tam mohli patriť aj iné príjmy. prosím opravte ma, ak sa mýlim. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Netýka sa to len ZČ ale príjmov všeobecne.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matig toto potom nie je správne tvrdenie?
    „Na to, aby daňovníkovi, ktorý je k 1. 1. 2013 poberateľom starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku alebo výsluhového dôchodku, boli vrátili preddavky na daň zrazené z príjmov zo závislej činnosti v roku 2013 a v tomto roku nepoberal iné druhy zdaniteľných príjmov, jeho zdaniteľný príjem, teda hrubá mzda z tejto závislej činnosti, nesmie presiahnuť sumu 1 867,97 eura
    veronikasad Veď to tam máš napísané "nepoberal iné druhy zdanitelných príjmov"
    matig tweety písala, že sa to týka príjmov všeobecne.. že akékoľvek príjmy do 1867 nie sú zdaniteľné.
    matig už som zmätená. vrátia dôchodcovi preddavky na daň v tomto pripade, ktorý som uviedla hore?
    Tweety Aké mal celkové príjmy?
    matig 500 hrubá mzda a 750 na príkaznú zmluvu (čo je, ak som správne pochopila iný príjem)
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Aj pri vyplňovaní DP typu B ti vyjde, že bude daň vrátená - pozri si poznámku č.24 pod riadkom č.109
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matig ako príloha k DP je doklad o ročnom zúčtovaní a treba doložiť aj kópiu príkaznej zmluvy? vopred ďakujem
    kn-alka zmluvy sa neprikladajú, len potvrdenie od zamestnávateľa.
    matig ďakujem za pomoc
    matig na DU dôchodcovi povedali, že aby DP nepodal, keď nechce platiť daň. škoda, že som pri tom nebola, lebo ma zaujíma, na základe akého paragrafu tak usudzujú.
      zbaliť

    DP typ B dôchodcu - vrátenie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.