Zavrieť

Porady

Padanie vlasov

Máte niekto problém ako padanie vlasov? Čo vám pomáha v tomto prípade? Kedysi som používala lopúchovú tinktúru alebo vývar z usušeného lopúchového koreňa (dostať kúpiť v špecializovaných obchodoch). Myslím, že mi to pomáhalo, čo máte odskúšané vy?
Usporiadat
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

paulie_sk
prosimvas o naj spôsob ako sa spravi odvar zo zihlavy ... doba varu , mnozstvo proste postup . dakujem
Ja som si teraz na jar dala mladú žihľavu voľne vysušiť (len doma na plechu na mastnom papieri, nemám ani balkón ), a tak dvakrát za deň si uvarím žihľavový čaj tak, že odtrhnem zopár lístkov alebo celú menšiu byľ, dám do umelého sitka na čaj a zalejem vrelou vodou. Nechám cca 5-10 minút vylúhovať. Robím to dobre?
0 0
Staniky Staniky

Staniky je offline (nepripojený) Staniky

vzhladom na to, ze mi kozna lekarka diagnostikovala pred mesiacom a pol diagnozu, pri ktorej sa tvoria pri vypadávani vlasov na hlave hole miesta, venujem sa tomu zavaznejsie. Uzivam tablety Bioscalin, takisto zinok, u koznej som dostala vodu Alpicort, pijem zihlavovy caj a taktiez si pokozku potieram doma vyrobenou tiktúrou z Echinacei purpurovej. Vysledky zatial nie su prilis viditelne. Myslim, ze zvysene padanie je spôsobene dlhou zimou a tymto prechodnym obdobim, stresom ale takisto to moze byt nepreliecena choroba /zapal v tele/ alebo aj ta stítna zlaza. Preto radsej odborne vyšetrenie. Taktiež odporucam zvyseny prijem vitaminov v prirodzenej forme.
0 0
paulie_sk paulie_sk

paulie_sk je offline (nepripojený) paulie_sk

Viera123
Ja som si teraz na jar dala mladú žihľavu voľne vysušiť (len doma na plechu na mastnom papieri, nemám ani balkón ), a tak dvakrát za deň si uvarím žihľavový čaj tak, že odtrhnem zopár lístkov alebo celú menšiu byľ, dám do umelého sitka na čaj a zalejem vrelou vodou. Nechám cca 5-10 minút vylúhovať. Robím to dobre?
ooo dakujem zacal som to aj ja tak pripravovat , dakujem dam vediet ci pomohlo .....
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

paulie_sk
ooo dakujem zacal som to aj ja tak pripravovat , dakujem dam vediet ci pomohlo .....
No čo, pomohlo? V tomto teple ozaj tie naše vlasy dostávajú riadne zabrať a padajú "jedna radosť!" V tomto majú muži výhodu, hlava dohola a problém vyriešený, ani nezistia, či padajú, ale vie si niekto predstaviť, ako by sme vyzerali my, keby sme to riešili tak ako muži?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Viera123
No čo, pomohlo? V tomto teple ozaj tie naše vlasy dostávajú riadne zabrať a padajú "jedna radosť!" V tomto majú muži výhodu, hlava dohola a problém vyriešený, ani nezistia, či padajú, ale vie si niekto predstaviť, ako by sme vyzerali my, keby sme to riešili tak ako muži?
Bolo by to véééééľmi zaujímavé ......:p
0 0
Ria69 Ria69

Ria69 je offline (nepripojený) Ria69

DanielaSĽ
Tento problém mala nedávno moja kamarátka , vyskúšala množstvo prostriedkov z lekárne , umývala si vlasy len v dni vhodné podľa fáz Mesiaca , dokonca krásne dlhé vlasy si nechala ostrihať a nepomáhalo nič , nakoniec sa po mnohých vyšetreniach objavil problém so štítnou žľazou.
Skús biotín v lekárni si to kúp, mne to pomohlo aj betakarotén , a ten čaj zo žihlavy je super ,ale nepiť dlhodobo- demineralizuje organizmus.piť tak 2 týždne.
0 0
jasha jasha

jasha je offline (nepripojený) jasha

mne tiez hodne padali vlasy - zredli skoro o polovicu. Najprv mi ponukali rozne tabletky, .... , ale ja som tvor lenivy aby som si pamatala, ze mam nejake jest a tak som si nakoniec kupila DERCOS AMINEXIL SP94 - Vichy. Pozor v roznych mestach a lekarnach rozne ceny - rozdiel bol az 300 sk na jednom baleni.
Je dost drahy (a hlavne sok ked som zbadala take mini ampulky) ale naozaj ucinny. Stacilo jedno balenie a viditelny uspech. A to mam dlhe vlasy.
Mne pomohol a odvtedy mam pokoj.
Ale podla mna vzdy zavisi z akeho dovodu vlasy padaju a podla toho si treba vybrat.
0 0
paulie_sk paulie_sk

paulie_sk je offline (nepripojený) paulie_sk

Viera123
No čo, pomohlo? V tomto teple ozaj tie naše vlasy dostávajú riadne zabrať a padajú "jedna radosť!" V tomto majú muži výhodu, hlava dohola a problém vyriešený, ani nezistia, či padajú, ale vie si niekto predstaviť, ako by sme vyzerali my, keby sme to riešili tak ako muži?
no je to lepsie , ale dobe este ukáze
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Z mojej databázy:
Kto trpí vypadávaním vlasov, mal by užívať čaj z cibule a žihľavy a na doplnenie si aj umývať vlasy odvarom z cibule a žihľavy. Odstránenie lupín a spevnenie vlasov možno dosiahnuť natieraním pokožky hlavy kašičkou z malej očistenej cibule zabalenej do gázy. Po niekoľkých hodinách pôsobenia si treba umyť vlasy šampónom a dobre opláchnuť. Aplikácia sa odporúča na krátke vlasy. Po viacerých procedúrach lupiny zmiznú a vlasy sú mäkšie, pružnejšie a pevnejšie.
0 0
nika20 nika20

nika20 je offline (nepripojený) nika20

Myslim ze mi velmi padaju vlasy, ale zatial nechcem robit paniku. Myslite, ze to je normalne, ze ked si zmyjem vlasy, tak mi strasne vypadavaju, ked si ich chytim, tak mi ich aj 20 vypadne a cely den mam potom po sebe vlasy?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nika20
Myslim ze mi velmi padaju vlasy, ale zatial nechcem robit paniku. Myslite, ze to je normalne, ze ked si zmyjem vlasy, tak mi strasne vypadavaju, ked si ich chytim, tak mi ich aj 20 vypadne a cely den mam potom po sebe vlasy?
NOrmálne za jedeň deň vypadne až 70 vlasov. Ale ak máš pocit, že je to teraz viac, ako obyčajne, možno Ti chýbajú nejaké minerály, napr. železo.
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Tweety
NOrmálne za jedeň deň vypadne až 70 vlasov. Ale ak máš pocit, že je to teraz viac, ako obyčajne, možno Ti chýbajú nejaké minerály, napr. železo.
Súhlasím plne a doplním, že nielen železo môže zapríčiniť zvýšené vypadávanie vlasov. Ja mám skúsenosť s tým, že som dlhšiu dobu (asi tri mesiace) užívala zinok,horčík,vápnik - 1 tbl denne a výsledok nenechal na seba dlho čakať - vlasy prestali padať v takej miere. Treba vyskúšať, alebo sa obráť na kožného lekára.
Bea
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Mne tiež teraz príšerne padajú. Kupila som si tie tabletky Panthenol od Mullera aj šampón, tak uvidím,ako to zaberie. Pri tom užívam ešte zinok, myslím, že teraz je dosť také obdobie na padanie, ale tiež keď mi to neprejde, behnem pre istotu na kožné, alebo ešte som počula, že treba vyšetriť aj štítnu žlazu.
Už som z toho trochu nervozna, ale dúfam ,že to prejde.
0 0
nika20 nika20

nika20 je offline (nepripojený) nika20

Chcem len povedat, ze aj mne odporucali pit zihlavovy caj, ale zeny by ho nemali pit pocas menstruacie, lebo zastavuje krvacanie. Ja som sa tiez cudovala, ze co sa robi a potom sa ma kamaratka spytala ci nepijem zihlavovy caj. Takze pozor
0 0
Anninuska Anninuska

Anninuska je offline (nepripojený) Anninuska

Aj mne veľmi začali padať vlasy. Myslíte si, že to mohla zapríčiniť hormonálna antikoncepcia? Bojiiim ...
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Podľa mňa ak nepomôže vitamín B6 a zinok, oplatí sa navštíviť dobrého kožného lekára, aj keď to stojí čas a trpezlivosť. Pred rokmi som mala tento problém a lekárka ma poslala postupne na všetky vyšetrenia (štítna žľaza, očné pozadie, cievne, infekčné...). Nakoniec sa z výsledkov zistilo, že som v minulosti prekonala mononukleózu, čo som ani netušila. Jedno balenie liekov, ktoré mi na infekčnom predpísali mi zásadným spôsobom a rýchlo pomohlo. A oplatilo sa, vlasy mi prestali padať a mám už roky pokoj.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Milé dámy, knihu Staré, dobré, odskúšané napísala p. Agáta Sedliačková a tá doporučuje proti vypadávanie vlasov a aby vlasy dobre rástli ckitujem: 3 menšie cibule na jemno pokrájať, dať do fľaše, zaliať pálenkou a na niekoľko dní dať na teplé miesto. Potom precediť, zmiešať s rovnakým množstvom repíkového odvaru. Na 3 dl vody, pol lyžice repíka. Týmto máčať hlavu viac krát cez deň, hlavne na noc. Aj niekoľko týždňov.
Jednoduchší: natrieť hlavu odvarom z lipového kvetu. Na pol litra vody 3 pol. lyžice lipového kvetu. Tak skúšajte milé dámy.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Kedysi som striedala žihľavové odvary s lipovými a vlasy som mala lesklé a pružné .Hrivu mi mohol závidieť aj kráľ zvierat , ale to so bola mladšia a mala som dosť času na seba. Dnes som na tom žiaľ podobne, ako mnohí 17ástkoví , ale asi sa k tým kúram vrátim . Doporučujem to nezanedbať tak, ako ja . Ak nepomôže, treba sa ozaj poradiť s lekárom. Príroda je však mocná a ja babičkovským receptom verím viac, ako chémii a mám to odskúšané. Prajem všetkým veľa úspechov a zdravé a krásne vlasy.
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

Mne veeeeelmi pomohol Revalid, vybrala som jedno a pol balenia a je po probleme, uz 5. mesiac
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Viera 123 - ja mám, i mnoho mojích známych odskúšaný nasledovný doma vyrobený roztok. Nazbierať korene žihľavy a korene lopúcha, očistiť, vyumývať, ten koreň žihľavy riadne prhlí, sú potrebné rukavice.Nakrájať na 1 - 2 cm kúsky dať do fľaše, zaliať vodkou, slivovicou, hruškovicou, aspoň 1/2 litrom, najlepšie, aby to bolo zakryté.Nechať na slnku, na okne 7 dní. Potom scediť, pridať 2 polievkové lyžice olivového oleja a dať do chladničky. Pred umývaním vlasov vtrieť do pokožky cca 1/2 malého štamperlíka a nechať aspoň pol hodinu vstrebávať a pôsobiť. Zatiaľ to pomohlo každému, komu som recept dala.
Dúfam, že to pomôže i Tebe, veľmi Ti to prajem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať