Zavrieť

Porady

Padanie vlasov

Máte niekto problém ako padanie vlasov? Čo vám pomáha v tomto prípade? Kedysi som používala lopúchovú tinktúru alebo vývar z usušeného lopúchového koreňa (dostať kúpiť v špecializovaných obchodoch). Myslím, že mi to pomáhalo, čo máte odskúšané vy?
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tento problém mala nedávno moja kamarátka , vyskúšala množstvo prostriedkov z lekárne , umývala si vlasy len v dni vhodné podľa fáz Mesiaca , dokonca krásne dlhé vlasy si nechala ostrihať a nepomáhalo nič , nakoniec sa po mnohých vyšetreniach objavil problém so štítnou žľazou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
monte monte

monte je offline (nepripojený) monte

Ten lopúch je dobrý no a pomáha Capillan B, ale neviem či ho ešte dostať a tiež ampulky Vitanolu C vmasírovať do pokožky vlasov
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

ja som pila žihlavový čaj a pomohlo,okrem toho cítila som sa super energie za 3
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

sklenkova
ja som pila žihlavový čaj a pomohlo,okrem toho cítila som sa super energie za 3
S tou žihľavou to verím, musím asi začať aj ja piť čaj, čítala som kedysi dávno knihu od Márie Treben a tá okrem iného napísala, že keby sme vedeli, aká je žihľava prospešná, tak by sme v záhrade nepestovali nič iné... Asi mala kus pravdy.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Aj zinok pomáha.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Viera123
S tou žihľavou to verím, musím asi začať aj ja piť čaj, čítala som kedysi dávno knihu od Márie Treben a tá okrem iného napísala, že keby sme vedeli, aká je žihľava prospešná, tak by sme v záhrade nepestovali nič iné... Asi mala kus pravdy.
OK. Len by sa nemela pit v jednom kuse, ale vypit 1 balenie /2-3 tyzdne/, potom pauza 2-3 tyzdne a potom zas pit caj -1 balenie.
Aj ten zinok je dobry a este Pangamin. Sem-tam zabal na vlasy z vajicka a oleja /ak je blond, moze pridat par kvapiek citronu/ tak cca 20-30 min zabalit do igelitu, nasledne do uteraka a aj nahriat fenom a potom poriadne umyt.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Melnick
Aj zinok pomáha.
a ktoré potraviny okrem jadierok ho obsahujú? lebo kúpiť si v lekárni a nebrať ho v prirodzenej forme asi nie je to pravé orechové...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Narýchlo som našla toto: Čerstvá žihľava,listy z orecha,
listy z brezy ,listy z bazy a jedna byľ lastovičníka sa cez
noc nechajú vyluhovať v studenej vode. potom sa zohrejú
pod bod varu. Polovicou nálevu sa umyjú vlasy dobrým jadrovým
mydlom,opláchnu sa čistou vodou.Druhou polovicou sa ešte vlasy
preplachujú po dobu 5 minút. Treba poriadne premyť,aby sa pre-
myli vlasové korienky.

Ale niekedy môže vypadávanie vlasov spôsobiť
aj nevinný pretrvávajúci zápal v tele,o ktorom
bez dôkladného vyšetrenia ani nemusíš vedieť.

A aj ten zinok z lekárne je dobrý.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

No ja čaje milujem, mám doma vždy aj zo 15-20 druhov (kávu vôbec nepijem), ale veru žihľavový nemám, musím nakúpiť... A aký olej? normálny stolový, alebo olivový?
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Melnick
Narýchlo som našla toto: Čerstvá žihľava,listy z orecha,
listy z brezy ,listy z bazy a jedna byľ lastovičníka sa cez
noc nechajú vyluhovať v studenej vode. potom sa zohrejú
pod bod varu. Polovicou nálevu sa umyjú vlasy dobrým jadrovým
mydlom,opláchnu sa čistou vodou.Druhou polovicou sa ešte vlasy
preplachujú po dobu 5 minút. Treba poriadne premyť,aby sa pre-
myli vlasové korienky.

Ale niekedy môže vypadávanie vlasov spôsobiť
aj nevinný pretrvávajúci zápal v tele,o ktorom
bez dôkladného vyšetrenia ani nemusíš vedieť.

A aj ten zinok z lekárne je dobrý.
Lastovičník neviem čo je...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
To je taká bylinka, ktorú keď narušíš,tečie z nej oranžová
tekutina.Staré mamy /ako keby som ja bola mladá mama/
o nej hovorievali ,že je dobrá aj na bradavice.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Lastovičník je výborný na bradavice, ale nesmie sa používať na materské znamienka. Pozor, je jedovatý.

http://botanika.wendys.cz/kytky/K261.php
O261.jpg  
O261_1.jpg  
1/1
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Melnick
To je taká bylinka, ktorú keď narušíš,tečie z nej oranžová
tekutina.Staré mamy /ako keby som ja bola mladá mama/
o nej hovorievali ,že je dobrá aj na bradavice.
Musím pozrieť v nejakom slovníku, niečo mi to hovorí, ale neviem si spomenúť.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Pozri ,rýchla kukučka Ti ho sem prilepila
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Ja mám odskúšané kapsle od dr. Mullera PANTHENOL s dobrým výsledkom a nielen na vlasy ale aj na nechty.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Viera123
No ja čaje milujem, mám doma vždy aj zo 15-20 druhov (kávu vôbec nepijem), ale veru žihľavový nemám, musím nakúpiť... A aký olej? normálny stolový, alebo olivový?
Olej staci obycajny stolovy.:p
Dobry je aj ten Capilan B ale aj Q /drogeria alebo lekaren/. Aj Vitanol C alebo Arvit. V lekarni si skus vypytat kombinaciu mineralov - Zinok, Horcik, Vapnik. Porad sa tam. Je to dobre na vlasy a aj nechty. Aj Panthenol je dobry. Cmulacie tabletky su dobre aj pri podrazdenom hrdle /ako po velmi bublinkovej mineralke/. Je to vitamin radu B, upravuje podrazdenu sliznicu.
Treba len dufat, ze uz teraz na jar, bude viacej zeleniny a ovocia, a teda sa to upravi.:p

Lastovicnik by mal mat listy uz vonku. Ked nie je velmi prudka zima, tak ich ma vonku aj vtedy. Je to trvalka. Pozor na stavu z listov - saty.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

janasv
Olej staci obycajny stolovy.:p
Dobry je aj ten Capilan B ale aj Q /drogeria alebo lekaren/. Aj Vitanol C alebo Arvit. V lekarni si skus vypytat kombinaciu mineralov - Zinok, Horcik, Vapnik. Porad sa tam. Je to dobre na vlasy a aj nechty. Aj Panthenol je dobry. Cmulacie tabletky su dobre aj pri podrazdenom hrdle /ako po velmi bublinkovej mineralke/. Je to vitamin radu B, upravuje podrazdenu sliznicu.
Treba len dufat, ze uz teraz na jar, bude viacej zeleniny a ovocia, a teda sa to upravi.:p

Lastovicnik by mal mat listy uz vonku. Ked nie je velmi prudka zima, tak ich ma vonku aj vtedy. Je to trvalka. Pozor na stavu z listov - saty.
Dakujem za vyčerpávajúce odpovede , možno je to aj tým, že som si dala na vlasy farbiaci šampón, vlasy mám teraz tmavé a všade ich vidieť... Zeleniny a ovocia myslím je aj v zime dostatok, tie všelijaké obchodné reťazce nás zásobujú v hojnom počte, takže neviem, ale problém s padaním vlasov je asi dosť rozšírený.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

rada
Ja mám odskúšané kapsle od dr. Mullera PANTHENOL s dobrým výsledkom a nielen na vlasy ale aj na nechty.
No skúsim sa popýtať aj na tie. Ako dlho ich treba užívať?
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Kapsle bývajú balené buď po 30 alebo po 60 ks. Ja si dávam dve balenia po 60ks do rok jednu tabletku denne. Začne prvé balenie napr. január-február, potom prestávka a pokračujem druhým balením august-september. Uvedené kapsle (mimochodom sú oranžovej farby )nie sú však vždy dostať v lekárni a lekárnici odporúčajú PANTHENOL, ale od iného výrobcu. Tie však nekupujem, radšej hľadám po iných lekárňach od Dr.Mullera.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

rada
Kapsle bývajú balené buď po 30 alebo po 60 ks. Ja si dávam dve balenia po 60ks do rok jednu tabletku denne. Začne prvé balenie napr. január-február, potom prestávka a pokračujem druhým balením august-september. Uvedené kapsle (mimochodom sú oranžovej farby )nie sú však vždy dostať v lekárni a lekárnici odporúčajú PANTHENOL, ale od iného výrobcu. Tie však nekupujem, radšej hľadám po iných lekárňach od Dr.Mullera.
Keď máš odskúšané, že sú dobré a nepadajú vlasy, tak jasné, že zháňaš tie "svoje". Ešte na niečo sú dobré tie kapsule?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať