Zavrieť

Porady

zahraničná pracovná cesta a stravné

SZČO počas roka 2013 pracoval v Česku pre jednu konkrétnu firmu, ktorá mu zadávala úlohy. Tejto firme potom faktúroval. V priebehu roka ale pracoval aj na Slovensku pre slovenského odberateľa. konkrétne 01/2013 práca na SK, 02 - 03/2013 v CZ, 04/2013 SK aj CZ, 05/2013 SK, 06/2013 CZ, 07/2013 SK aj CZ, 11 - 12/2013 v CZ. Aké stravné si teda môže uplatniť? v plnej výške prislúchajúcej sadzbe v CZ alebo len tých 4 eurá na deň?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    má nárok na cestovné, podľa toho koľko hodín bol v jednotlivých štátoch.... treba mať presnú evidenciu a podľa toho vypočítať príslušné cestovné
    v CZ je to 600 CZK pri pobyte nad 12 hodín .....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hana22 áno, toto som si myslela aj ja.. ale čo poviete na toto? Pokiaľ živnostník pravidelne vykonáva činnosť na určitom mieste v zahraničí, potom si nemôže uplatniť výdavky na stravovanie podľa § 19 ods. 2 písm. e) zákona č. 595/2003 Z. z. Ide aj o prípad, ak fyzická osoba „pracuje na živnosť“ v konkrétnej firme v Rakúsku. V takomto prípade nejde o výdavky (náklady) živnostníka vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom sa činnosť pravidelne vykonáva.
    JAJA11 ale on vykonáva činnosť na rôznych miestach, aj keď je to viac dní......
    túto informáciu máte odkiaľ?
    hana22 http://www.pp.sk/1559/Narok-na-strav..._DAU47855.aspx
    tu som to našla...
    JAJA11 vo vašom prípade by som to nebrala, že pravidelne vykonáva na 1 mieste.... chodí na viac miest, podľa požiadaviek odberateľov..... myslím, že tento názor sa týka ak niekto pracuje na "živnosť" ale v skutočnosti je ako zamestnanec a celý rok robí na jednom a tom istom mieste.... vtedy sú náklady nižšie ako sú pri bežnej pracovnej ceste.... faktúruje len jednému odberateľovi...... aj keď to je tiež o odvahe.... nie je presná definícia kde je miesto, kde sa pravidelne vykonáva činnosť..... myslím, že si živnostník určí, čo považuje za pravidelné miesto výkonu a každé iné miesto znamená, že si môže uplatniť náklady na cestovné, v závislosti, kde sa pracovná cesta uskutočnila..... skôr ide o to do akej miery sa chcete dohadovať s daňovákmi :-)
    hana22 aj ja som mu povedala, že je to len a len na ňom... ak si to bude vedieť obhájiť... budiš... ďakujem veľmi pekne za odpoveď
      zbaliť

    zahraničná pracovná cesta a stravné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.