Zavrieť

Porady

Účtovanie storna 20% PHM v programe Alfa plus od 1.1.2014.

Ahojte, prešla som na spracovávanie účtovníctva od 1.Q.2014 na program Alfa plus /KROS/ a neviem si poradiť so zaúčtovaním storna 20% z nákupu PHM. Nemá niekto už s týmto skúsenosti? V normalnej Alfe to išlo v pohode, pluska mi robí problémy - hlavne v spojitosti s KV. Ďakujem!!!
veronikasad Nerobí žiadne problémy, práve že je to tam vyriešené - KV aj rozúčtovanie v peňažnom denníku. Zaúčtuješ to jedným zápisom, nemusíš vystavovať interný doklad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    www.kros.sk, upgrade - alfa plus - často kladené otázky, podrobné zobrazenie rozčlenenia už pri VPD - rozkliknúť ZD - rozkliknúť vľavo rozpis, 80 % - 21 A, 20 % - 21 An -nevstupuje do KV

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Áno postup d Enyma je správny. Kvôli kontr. výkazu sa už nemôže po skončení mesiaca resp. kvartálu odpočítať z celkovej ceny PHM mínusom 20%, nakoľko do KV mínusové hodnoty nepatria.

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Ahojte, neviem kde robím chybu, ale ak postupujem podľa pokynu (link od Enyma) tak mi do KV v časti B.3. nevstupujú správne údaje. Do stĺpca "celková suma ZD" mi ťahá len tých 80 % a nie celý základ z paragonu a tak isto do celkovej sumy dane ťahá len odpočítanú daň a nie celkovú. Poradíte mi ako to mám správne zúčtovať?
    Ďakujem.

    Účtovanie storna 20% PHM v programe Alfa plus od 1.1.2014.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.