Zavrieť

Porady

práca na dohodu a odvody do Sociálnej poisťovne

Prosím Vás, koľko mám platiť odvody do soc. poisťovne, keď mám zamestnanca na dohodu na 4 hod. do mesiaca a vyplatím mu za pácu 200 sk? Ďakujem
Usporiadat
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Do Sociálnej poisťovne odvádzaš len úrazové poistenie 0,8 % z jeho mzdy.
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Súhlasím so Zitkou, len nezabudni, že sa dohodári takisto ako zamestnanci prihlasujú do SP a samozrejme po ukončení práce aj odhlasujú zo SP.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

chcem sa opytat takze pri dohodarovi mam povinnost len urazove poistenie?. zdravot. nic a ani danovy urad nic?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
chcem sa opytat takze pri dohodarovi mam povinnost len urazove poistenie?. zdravot. nic a ani danovy urad nic?
Z dohody odvádza zamestnávateľ ÚP( 0,8%),daň na DÚ z dohody zamestanca.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sara-ke
chcem sa opytat takze pri dohodarovi mam povinnost len urazove poistenie?. zdravot. nic a ani danovy urad nic?
zdravotné za nich neplatíš a daň samozrejme zrazíš 19% a odvedieš
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
sara-ke
chcem sa opytat takze pri dohodarovi mam povinnost len urazove poistenie?. zdravot. nic a ani danovy urad nic?
Na daňový úrad len v prípade , že mu vyjde platiť daň. Aj dohodár si môže uplatniť odpočitateľnú položku , ak si ju ovšem neuplatňuje už niekde inde.
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Dohodára neprihlasuješ do ZP a samozrejme z dohody sa neplatí ani odvod do ZP. Ak má príjem do 5000,-Sk zrazíš mu zrážkovú daň - treba DÚ poslať oznámenie o tom, že ste zrazili zrážkovú daň. Ak platí daň preddavkovú, nič oznamovať nemusíš, jeho daň sa objaví v kvartálnom prehľade. Ak dohodár nemá hlavného zamestnávateľa, môže u Teba podpísať daňové vyhlásenie, potom má nárok na nezdaniteľnú časť vo výške 7568,-Sk, ak samozrejme nie je poberateľom dôchodku.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ingrid G.
Dohodára neprihlasuješ do ZP a samozrejme z dohody sa neplatí ani odvod do ZP. Ak má príjem do 5000,-Sk zrazíš mu zrážkovú daň - treba DÚ poslať oznámenie o tom, že ste zrazili zrážkovú daň. Ak platí daň preddavkovú, nič oznamovať nemusíš, jeho daň sa objaví v kvartálnom prehľade. Ak dohodár nemá hlavného zamestnávateľa, môže u Teba podpísať daňové vyhlásenie, potom má nárok na nezdaniteľnú časť vo výške 7568,-Sk, ak samozrejme nie je poberateľom dôchodku.
Pekne si to vysvetlila Ingrid.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

DanielaSĽ
Pekne si to vysvetlila Ingrid.
Pekne a vyčerpávajúco Lepšie sa to ani napísať nedá
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

katkaj
Pekne a vyčerpávajúco Lepšie sa to ani napísať nedá
Ďakujem. Len ma toľko nechválte, lebo mi naprší do nosa.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ingrid G.
Ďakujem. Len ma toľko nechválte, lebo mi naprší do nosa.
Daj si pozor, lebo teraz prší dosť.:p
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Tweety
Daj si pozor, lebo teraz prší dosť.:p
Veď práve!!! Stačí, že máme záplavy, ešte aby mi do nosa napršalo.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Dakujem Vam vsetkým velmi za odpovede, len pre uistenie takze ked ma dohodar dohod. odmenu za mesiac 500,- ziadnu dan platit nemusi ani zam-tel? dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
Dakujem Vam vsetkým velmi za odpovede, len pre uistenie takze ked ma dohodar dohod. odmenu za mesiac 500,- ziadnu dan platit nemusi ani zam-tel? dakujem
Ak si uplatňuje nezdaniteľnú časť, tá je 7568,- takže daň mu nevyjde žiadna. Akurát 4.- UP do SP.(zamestnávateľ)
Naposledy upravil Tweety : 04.04.06 at 13:50
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

a ak si nezdanit. cast neuplatnuje? tak sa pocita dan?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
a ak si nezdanit. cast neuplatnuje? tak sa pocita dan?
HM-nezdanit.časť- (500 - 7568.- žiadna daň.) k výplate 500.-. 500 - neuplatnenie NČ=95 daň, k výplate 405.-.
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

"....500 - neuplatnenie NČ=95 daň, k výplate 405.-."

Len v tomto prípade doporučujem nezabudnúť, že sa pri príjme 500,-Sk jedná o príjem, na ktorý sa vzťahuje zrážková daň. T.j. KS 1744 pre odvod dane + oznámenie DÚ, že ste zrazili a odviedli daň vyberanú zrážkou.<!-- / message --><!-- sig -->
0 0
andy22 andy22

andy22 je offline (nepripojený) andy22

Prosím o upresnenie. Oznámenie na DÚ sa má posielať po ukončení každého mesiaca, alebo po každej spracovanej mzde na dohodu. Nestačilo by kvartálne ako prehľad?
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Ingrid G.
"....500 - neuplatnenie NČ=95 daň, k výplate 405.-."

Len v tomto prípade doporučujem nezabudnúť, že sa pri príjme 500,-Sk jedná o príjem, na ktorý sa vzťahuje zrážková daň. T.j. KS 1744 pre odvod dane + oznámenie DÚ, že ste zrazili a odviedli daň vyberanú zrážkou.<!-- / message --><!-- sig -->
Podľa môjho názoru sa môže rozhodnúť či pôjde o daň podľa § 35 alebo zrážkovú daň § 43 zákona o daniach z príjmov.
Naposledy upravil uzivatel2 : 05.04.06 at 08:43 Dôvod: oprava §
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

andy22
Prosím o upresnenie. Oznámenie na DÚ sa má posielať po ukončení každého mesiaca, alebo po každej spracovanej mzde na dohodu. Nestačilo by kvartálne ako prehľad?
Oznámenie na DÚ sa posiela do 15. dňa nasledujúceho mesiaca po mesiaci, v ktorom bola zrazená zrážková daň. Uf, nejako som sa do toho zamotala!
Naposledy upravil Ingrid G. : 05.04.06 at 07:38
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať