Zavrieť

Porady

Nárok na vrátenie čiastky z dane z MV

Ahojte. Chcem sa opýtať či mám nárok na vrátenie alikvotnej čiastky z dani z MV. Koncom januára mi z daňového úradu poslali výzvu na zaplatenie dani z MV, pretože v roku 2005 som mala MV v podnikaní. Keďže auto chcem mať aj tento rok v podnikaní tak 31.01.2006 som zaplatila daň z MV 3000 Sk na rok 2006. Ale už za iné auto. To staré som odhlásila. Nové auto som dala do podnikania až 20. 03. 2006. Ak mám nárok tak koľko a ako mám požiadať o vrátenie určitej čiastky. Ďakujem.
Naposledy upravil zuzkaD : 02.04.06 at 12:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zuzkaD
    Ahojte. Chcem sa opýtať či mám nárok na vrátenie alikvotnej čiastky z dani z MV. Koncom januára mi z daňového úradu poslali výzvu na zaplatenie dani z MV, pretože v roku 2005 som mala MV v podnikaní. Keďže auto chcem mať aj tento rok v podnikaní tak 31.01.2006 som zaplatila daň z MV 3000 Sk na rok 2006. Ale už za iné auto. To staré som odhlásila. Nové auto som dala do podnikania až 20. 03. 2006. Ak mám nárok tak koľko a ako mám požiadať o vrátenie určitej čiastky. Ďakujem.
    Ak si mala auto a predala si ho , tak si bola povinná túto skutočnosť ohlásiť na DÚ , zaslať kópiu veľkého TP s už zapísaným novým majiteľom .
    Podľa dňa vyradenia si si mala vypočítať alikvótnu čiastku a o nespotrebovanú časť požiadať DÚ o vrátenie .

    Na nové auto sa vzťahuje nové daňové priznanie na daň z MV a zaplatiť daň za MV za uvedené "iné auto ".

    Treba zájsť na daňový úrad túto záležitosť prekonzultovať s daňovou správkyňou a na základe toho konať v tejto veci .

    zuzkaD je offline (nepripojený) zuzkaD

    zuzkaD
    Auto som odhlásila to je na daňovom úrade v poriadku. Auto je odhlásené k 31. 12. 2005. Avšak ja som nové auto nahlásila 20.03.2006 ( aj na to nové auto je už podané daňové priznanie )a daň som zaplatila už 31.01.2006.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zuzkaD
    Auto som odhlásila to je na daňovom úrade v poriadku. Auto je odhlásené k 31. 12. 2005. Avšak ja som nové auto nahlásila 20.03.2006 ( aj na to nové auto je už podané daňové priznanie )a daň som zaplatila už 31.01.2006.
    Hm , tak potom si predčasne platila daň z MV .Tak si potom vypočítaj daň z MV : 365 x príslušný počet dní , za ktoré si vlastne platila naviac ./čiže od 1.1.2006 do 19.3.2006/.
    Ale výdavky súvisiace s autom potom účtuj od 20.3.2006

    Nárok na vrátenie čiastky z dane z MV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.