Zavrieť

Porady

Mam narok na podporu ako spolocnik a konatel sro v konkurze?

- som spolocnik aj konatel vo firme, ktora je v konkurze. Nikdy som v tej firme nepracoval ako zamestnanec, len som ju zdedil po otcovi a nasledne podal navrh na konkurz (nedalo sa to ukoncit inak).
- 2 roky a 8 mesiacov som pracoval ako normalny zamestnanec v inej firme, ku koncu marca koncim pracovny pomer

Otazky:
1) Mozem sa ist evidovat na urad prace?
2) Mam narok na podporu?
3) Ak nie, musim si od aprila platit nejake poistenia?

Velmi pekne dakujem za kazdu odpoved. Dano
Naposledy upravil dano7 : 27.03.14 at 08:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak v posledných 3 rokoch nemáš poistenie v nezamestnanosti aspoň 730 dní, nárok na podporu nemáš. Zp si musíš platiť. Sp nie je povinné.
    Doplním, spoločník je považovaný za SZČO,, takže tu je tento problém. Spoločníkov nezaevidujú.
    Naposledy upravil Tweety : 27.03.14 at 11:25
    dano7 S tym obdobim nie je problem, ved som bol zamestnany 2 a tristvrte roka a moj zamestnavatel za mna platil vsetky odvody a poistenia.

    Kazdopadne, volal som na urad prace, nemam sa tam ani ist hlasit, ze oni ma nemozu zaevidovat, lebo podla ich definicie som SZCO. Cize v podstate nemozem ani poberat davku v nezamestnanosti, lebo tam je zas podmienka, aby som bol zaevidovany na urade prace

    A este, ze si budem musiet platit zdravotne poistenie. Z toho som uz oplne mimo, netusim z coho to vypocitat, nemam ani uctovnicku ziadnu a cele uctovnictvo firmy ma spravca konkurzu..

    Tento stat je postaveny na hlavu

    Mam narok na podporu ako spolocnik a konatel sro v konkurze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.